Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nocturnal Light's

#1
:D Heey, ma bucur sa ne intalnim, am deschis topicul pt ca...da, doresc sa postez un fanfic.
Ma gandeam, in primul rand sa va intreb daca este cineva interesat de unul cu demoni...E doar o mica parte din primul capitol, asta ca sa va facti o idee. Daca o sa considerati ca merita, comentati'l va rog....
Sunt dispusa sa accept orice fel de critici.
:)


Nocturnal Light's

Capitolul 1: Demonul de sub patul meu.

-Esti tampit?! Cum ai putut fi atat de...
-Imbecil? Nebun? Jalnic? Da, stiu deja si ti-am mai spus ca imi pare rau, Sage, crezi ca ar fi trebuit sa ramanem acolo?
-Doar nebun, dar cred ca ai si clipe de luciditate cand esti doar idiot. Cum ai putut!? Cum?!
-Inceteaza! Sau va trebui sa te duci singura acasa si din cate vad, nu esti in stare s-o faci!
-Ai putea macar sa-mi multumesti, la urma urmei eu te-am scos de acolo.
-Daca stiam ca nu te-ai schimbat, ramaneam cu placere in iad.
Am inceput sa bat cu pumnii in pieptul lui, in speranta ca ma va lasa jos. Adevarul era ca nu-mi mai simteam picioarele si nu eram in stare sa fac un pas, dar tot era mai bine sa ma lupt cu durerea dacat sa-i ascult smiorcaielile deplorabile.
-Punte-ma jos in clipa asta! Esti cauza tuturor problemelor!
-Da?!
-Bineinteles! am spus eu plina de aroganta, dandu-mi ochii peste cap.
S-a uitat la mine in cel mai oribil mod, daca dorea sa ma ucida nu cred ca i-ar fi luat prea mult. Cat de patetic...
-EU sunt ala care a vrut o petrecere cu demoni intr-o casa batuita si darapanata? EU am invitat satanistii aia oribili la ritual? EU aveam de gand sa-i las sa ma foloseasca pe post de cobai, sa ajung in fundul iadului doar ca sa vad daca mai putem iesi de acolo? EU aveam de gand sa-mi salvez fostul iubit din ghearele lui Lucifer? Esti o ciudata!
-Mda si e vreo problema in asta?
-Poftim?! Bineinteles ca este, am ajuns in iad pe buna dreptate ! Sage, acolo nu este ca si cum te-ai duce pentru relaxare fiind conducatorul iadului. Pur si simplu nu ai iesire, esti jucaria lor. Puteau sa te omoare, puteau sa te faca demon. Desi mai rau de atat nu cred ca poti deveni, sincer! Si-a dat ochii peste cap, in timp ce alerga cu mine in brate pe drumul pietruit.
Rain ma invatase tot ce stiam despre ocultism, dar eram prea obosita sa-mi amintesc toate detaliile. Da, am fost acolo sa-mi salvez fostul prieten, ajutata de cativa doritori de intalnire cu Satan. Am treut portile iadului, un loc infiorator, pana si aminitrile legate de locul ala imi provoaca greata.



Răspunsuri în acest subiect
Nocturnal Light's - de Acsi - 10-06-2009, 11:29 AM
RE: Nocturnal Light's - de Monica Wksv - 10-06-2009, 04:17 PM
RE: Nocturnal Light's - de Acsi - 10-06-2009, 06:23 PM
RE: Nocturnal Light's - de Mitsukai Yoru - 11-06-2009, 02:47 PM
RE: Nocturnal Light's - de chrissta - 11-06-2009, 09:35 PM
RE: Nocturnal Light's - de Acsi - 12-06-2009, 12:04 AM
RE: Nocturnal Light's - de Tox - 14-06-2009, 12:24 PM
RE: Nocturnal Light's - de Acsi - 08-07-2009, 03:18 AM
RE: Nocturnal Light's - de Acsi - 14-12-2009, 04:04 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nocturnal poetry. Ang. 19 11.446 03-07-2012, 08:10 PM
Ultimul răspuns: kat2108
  Nocturnal poetry. Ang. 9 4.369 25-08-2011, 11:57 PM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  Dark And Light VadSuneteAudCulori 5 2.898 03-07-2011, 11:21 AM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  Dark light Alany Aysee 3 3.480 17-01-2010, 02:34 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Detectiv indragostit(L&Light)(shonen-ai,yaoi) Ice_angel_234 42 28.913 23-04-2009, 09:41 PM
Ultimul răspuns: chrissta


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)