Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hana Yori Dango I si II

#4
Am vazut drama asta acum ceva timp, oricum sunt cateva luni bune. Mi-a placut atat de mult incat am vazut toate variantele ei, am citit manga si am incercat sa ma uit si la desene, insa nu am reusit decat pana pe la ep. 10 - calitatea era foarte proasta si in afara de youtube nu l-am gaisit nicaieri [asta se intampla cand sunt facute desenele in 1900, toamna].

Drama destul de reusita. A fost a doua drama vazuta de mine, deci inca eram n00b. Mi-a plcut foarte multe de Makino, Domyoji si Rui. Inca de la inceput personajul meu preferat a fost Rui. Normal ca a ramas pana la sfarsit insa incetul cu incetul a inceput si Tsukasa sa imi intre pe sub piele. Makino a fost superba inca de la inceputul dramei, iar atunci cand l-a pocnit pe Tsukasa in cantina a inceput sa imi placa si mai mult si Rui a mai crescut putin in ochii mei cand l-am vazut zambind.
Ideea mi-a placut la nebunie iar actorii au intrecut toate asteptarile mele.
Cele mai dure faze din sezonul acesta au fost:
- atunci cand Makino il pocneste pe Tsukasa;
- atunci cand ea tipa la Rui in aeroport sa se duca dupa Shizuka [sper ca am scris bine] si el scoate un bilet si spune ca are imediat avion si o saruta pe frunte si Tsukasa moare de invidie;
- atunci cand se blocheaza in lift si Tsukasa mai are putin si afce pe el, iar ea aluneca si sta sa cada insa nu vrea sa il apuce de mana pentru ca nu s-a spalat;
- atunci cand Rui ii spune sa se duca dupa el, si sa fie barbat [sa se duca dupa Tsukasa care pleca la New York];

In rest mi-a placut tot, mai ales coloana sonora. Am cautat o melodie ca disperata si pana la urma am gasit-o... cred ca din toata drama aia este preferata mea.
Oricum o drama de nota 10, atat primul sezon cat si al doilea in care Tsukasa joaca si mai bine, iar Rui se mai trezeste putin la viata, isi deschide ochii, ceea ce ma bucura.




Ja ne...



Răspunsuri în acest subiect
Hana Yori Dango I si II - de Denny - 02-02-2009, 10:27 PM
Hana Yori Dango II - de Denny - 05-02-2009, 02:08 PM
RE: Hana Yori Dango - de Flash - 08-05-2009, 10:10 AM
RE: Hana Yori Dango - de AoiButterfly - 15-06-2009, 08:16 PM
RE: Hana Yori Dango - de ^ToxicK kiD^ - 14-12-2009, 02:06 PM
RE: Hana Yori Dango - de Dementhal - 03-05-2010, 10:01 PM
RE: Hana Yori Dango - de βεκi - 08-05-2010, 12:57 PM
RE: Hana Yori Dango - de NecroToXyK - 31-05-2010, 06:42 PM
RE: Hana Yori Dango - de StrawBerry - 16-07-2010, 09:27 PM
RE: Hana Yori Dango - de SooMin - 18-02-2011, 06:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hana Kimi Aly 10 8.583 30-07-2011, 02:12 AM
Ultimul răspuns: chu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)