Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Garden of Words

#1
[Imagine: 59443l.jpg]
Tin sa precizez ca ma voi axa pe lucrurile care au facut ca acest mini-film sa-mi placa nefiind un urmaritor al romance-ului in forma asta*neimbinat cu comedia*
Link-ul de MAL pentru plot:http://myanimelist.net/anime/16782/Kotonoha_no_Niwa/

Tehnic:

-Primul lucru de precizat este grafica extraordinara si mai ales accentul pus pe anumite detalii pentru a crea o atmosfera aparte odata cu muzica.

-Muzica cum era de asteptat este una lenta care prinde bine unul din contextele principale ,aceasta fiind ploaia.
-Personal un alt lucru care mi-a sarit in ochi in mod pozitiv a fost contrastul dintre orasul aglomerat, rutina si trecere la acel loc linistit.

Story:

-Dialogul foarte bine facut, si nu prea mult in relatia dintre personaje ,utilizarea monologului de ambele partii.
-Desii subiectul nu este unul inedit a fost atins intr-un mod simplu cu o actiune care sa decurga intr-un mod neiritant.
-Yukari Yukino- nu stiu daca sa consider comportamentul ei imatur sau sa-l justific prin problemele adunate. *tinand cont ca absenta sa de la locul de munca fiind prezentata dinante de cunoasterea lui Aizuki*
-Totul decurge foarte calm, fara prea multa drama. *excluzand partea de sfarsit, fiind momentul culminant in darea unui rezultat intregii povesti*
-Sunt nesigur daca ar fi trebuit sau nu sa aiba o durata mai mare.
-Sfarsitul nu poate fi nici bun nici rau din orice parte ai privii.

Animatie: 10
Sunet: 9
Story: 8
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks



Răspunsuri în acest subiect
The Garden of Words - de Azazel - 08-04-2015, 03:32 PM
RE: The Garden of Words - de Romania - 08-04-2015, 07:32 PM
RE: The Garden of Words - de Azazel - 08-04-2015, 11:41 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)