Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gekkan Shoujo Nozaki-kun

#2
Seria e super entertaining, desi nu pot sa nu imi exprim dezamagirea ca plot-ul si relatiile dintre personaje la sfarsitul episodului 12 sunt exact aceleasi ca in episodul 1.

E tipul de serie pe care mai rar il intalnesti - cu o poveste simpla si lipsita de actiune dar cu animatie ridicol de detaliata si fluida.

Mie personal mi-a placut enorm, desi as fi preferat sa aiba mai multe episoade ca sa poata fi rezolvate toate conflictele, dar sunt destul de fericita cu ce am primit.

O serie similara, care are exact aceeasi problema - lipsa unei concluzii satisfacatoare , e Binbougami Ga.
Comedia e foarte bine scrisa si realizata, desi cu ceva mai multe clisee ,si nu e la fel de PG13 ca Gekkan Shoujo.
Singura chestie pe care Binbougami Ga o are care lipseste din Gekkan Shoujo este character development, ((spoiler: desi pana la sfarsitul seriei au loc anumite eventimente that render said character development useless.))

Cred ca merita vazute ambele, Gekkan Shoujo ceva mai mult ca Binbougami , dar va sfatuiesc sa nu va asteptati la prea multe de la poveste si sa va bucurati pur si simplu de comedie si personaje.
[Imagine: tumblr_n68tec3tqU1t5muapo3_500.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Gekkan Shoujo Nozaki-kun - de DeDal N. - 22-09-2014, 11:19 AM
RE: Gekkan Shoujo Nozaki-kun - de Ash - 22-09-2014, 10:57 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)