Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Zbucium

#10
In primul rand,multumesc pentru pareri,apreciez.Inca oscilez intre un sfarsit tragic si un happy ending, dar nu m-am hotarat.

I-am sarutat mana, apoi fruntea.Ne-am batut cu apa, udand toata baia.Cumva, cu toate ca nu luase niciodata initiativa de a ma saruta,sau chiar mai mult, faptul ca in fiecare seara, fie ca veneam sau n, ma astepta cu mancare facuta si zambetul pe buze ma facea mai fericit decat as fi crezut vreodata ca voi putea fi. De cand il cunoscusem pe Sasuke nu mai credeam intr-o relatie echilibrata, fara certuri sau tensiuni.Cu toate astea,ceva ma impiedica sa il parasesc pe Sasuke.Nu eraa trecutul plin de amintiri si nici noptile de neuitat petrecute impreuna.Poate ca il iubeam prea mult ca sa il las in urma ,dar simteam ca Neji ar putea fi o jumatate mai buna pt mine.Ma puteam considera cel mai norocos barbat din lume,cu doi iubiti care sa stie unul de celalaltsi sa fie de acord:?????Voi accepta orice ca sa ramai langa mine.?????Dintre toti oamenii,la tine nu ma asteptam,Sasuke. M-ai lasat sa iti calc mandria in picioare si mi-a facut placere.Dar tot ma simt vinovat.De fiecare data cand vin acasa vad durerea in gesturile tale,o simt in voce.Stiu ca plangi cand sunt cu Neji si stiu ca stii. Nu am vrut sa te ranesc si totusi nu ma mai pot opri acum.
-Naruto,poti sa imi stergi parul?
Se aseza langa mine pe pat,intr-o pijama alba,cu toti nasturii descheiati la bluza.
-Afara e furtuna?
-Da,a inceput si sa fulgere.M-ai bine trag perdelele.
Asta e,Sasuke.Tu ma tii in brate cand tuna.Tu ma linistesti.Numai tu poti.

Sasuke P.O.V
Naruto,unde esti?Baiatul acela nu te poate face mai fericit decat pot eu.Nu te tine in brate acum ca e furtuna si nu te mangaie pe par ca sa te linistesti.Nu ti-e frica?Vino acasa,Naruto.Inainte...doar vino acasa.
*

-Trebuie sa plec, somnorosule.Am afaceri de incheiat si trebuie sa trec pe acasa sa ma schimb.
-Dar aici e casa ta.Ar trebui sa iti aduci macar cateva lucruri.
-Neji!
Satenul isi lasa capul in jos,apoi se intoarse cu spatele.Avusem discutia asta de o suta de ori si de fiecare data Neji insista tot mai mult.Era un lucru pe care nu i l-as fi facut niciodata lui Sasuke.
-Nu te supara, oricum petrec mai mult timp cu tine.Hai, mai da-mi un pupic.Trebuie sa plec.
M-a sarutat pe obraz,apoi a fugit in bucatarie sa imi aduca pachetul pentru servici.
-Nu iti iei cravata?
-Pastreaz-o.Data viitoare cand vin poart-o.Fara altceva.
Se inrosise pana la urechi, incepand sa se joace cu o suvita de par. L-am mai sarutat o data scurt pe buze,lasandu-l singur in hol.Aveam aproape o ora pana Sasuke se trezeste.Era mai mult decat suficient pentru surpriza pe care i-o pregatisem.Trebuia sa ma revansez cumva pentru cele doua zile in care lipsisem.

Neji P.O.V
Stiam ca merge la el.O puteam simti in vocea lui,plina de entuziasm si nerabdare.Orice as face,se pre ca nu ma pot compara cu tine,Sasuke.Nu conteaza cat ma straduiesc, nu conteaza ce gatesc sau cum ma imbrac,el vine mereu pe primul loc.La naiba,la naiba,la naiba...

Autor P.O.V
Satenul incepu sa sparga tot ce ii cadea in mana, de la cescutele de portelan din bucatarie,pana la masa de cafea din sufragerie.Ca si cum si-ar fi pierdut mintile, nu se oprise pana nu distruse totul.Cu pumnii plini de sange, si cu parul lipit de transpiratia de pe fata se izbi pe pat,urland numele iubitului la nesfarsit.
-Trebuie..sa fac curat.Sa fie frumos..pentru cand vine Naruto.Il iubesc.El...pentru el.Trebuie sa fac curat.
Si,ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, barbatul isi prinse parul intr-un coc,suflecandu-si manecile.Se opri in mijlocul camerei,ridicand o poza cu Naruto si Sasuke,imbratisati.Cazu in genunchi,razand isteric si batand cu manea in podea.Era singur, cu mainile insangerate, razand isteric.Si in tot apartamentul, doar asta se auzea.Rasul unui om calcat in picoare, ce strangea la piept poza iubitului sau tinand in brate un alt barbat.

Naruto P.O.V
-Saske,trezeste-te.E tarziu.
Ce ti-am facut?De ce plangi in somn?Ce ai mancat ?De ce erau farfurii sparte in bucatarie ?
-Saske,te iubesc.Ti-am pregatit o surpriza.Nu vrei sa stii despre ce e vorba ?
Brunetul isi deschise incet ochii,care pareau sa isi mai recapete din culoare. Isi intinse mana, tragandu-ma langa el.M-am bagat in pat, stand fata in fata si tinandu-l de mana.
-Sasuke,vreau sa iti spun ceva.Trebuie sa vorbim.Nu o sa mai fiu plecat noaptea de acasa daca imi promiti ceva.Vreau ca tu sa..nu ma mai lasa sa fac asta. Trebuie sa ma opresti.Pentru ca eu te iubesc asa tare si azi noapte, pentru cateva secunde,m-am gandit ca acolo ar putea fi acasa si de fapt eu te vreau doar pe tine. Fa-l sa dispara.O sa faci asta,nu?Pentru mine.
-O sa il omor.Pentru tine.Nu-ti fa griji.Lasa-l in seama mea.Stiam ca ai sa te intorci la mine,intr-un final.Stiam...
Imi mangaia obrazul incet, incercand sa nu planga.
-Naruto,am inceput sa vad din nou.Nu deslusesc decat contururi,dar in cateva saptamani o sa vad complet din nou.O sa te pot vedea.
-Si parul?
-Pot sa il tai,sa arate la fel ca inainte.Dar e cel mai probabil sa ramana si cateva suvite argintii.
-Lasa-l asa.Imi place.E mai aspru.Te iubesc.
-Saruta-ma.
Mi-am trecut piciorul de celalta parte a lui Sasuke,luandu-i mainile intr-ale mele.I-am sarutat podul palmei, impletindindu-mi degetele cu ale lui.M-am aplecat sarutandu-i fruntea fierbinte,cuprinzandu-i talia.Ii puteam simti bataile inimii din ce in ce mai repede si corpul lui incalzindu-se.Isi incolaci bratele in jurul gatului meu,sarutandu-mi obrajii.
-Nu rade de mine,idiotule.Mi-a fost dor de tine...
Isi lasa capul intr-o parte,imbujorat si usor jenat.I-am muscat buza inferioara, lasand un fir de sange sa i se scurga pe barbie,apoi pe gat. Isi ridica capul saruntandu-ma apasat, lacom, trecandu-si mainile prin parul meu.?????Aproape am uitat cat de dominant poti fi cand vrei.?????Ma izbise de perna,adancind si mai mult sarutul.Oricat incercam sa imi misc capul,sa iau o gura de aer, imbratisarea lui devenea mai puternica,dintii lui muscandu-mi tot mai tare buzele.Imi prinsese o incheietura,strangand-o pana cand nu am mai simtit-o.
-Ma..doare..
Se opri.Isi lasacapul pret de cateva secunde pe pieptul meu,strangandu0-mi tricoul in pumn.Se ridica intr-un cot,impingandu-ma pe jos,aruncand pernele,plapuma,lampa si cartile de pe noptiera.In incercarea de a ma ridica,Sasuke ma impinse iar,lovindu-ma fara putere in piept,cu lacrimi in ochi.
-Te doare,ha?Pe mine nu crezi ca m-a durut?Pe mine nu crezi ca inca ma doare?Si,cel mai tampit lucru din lume e ca nu am avut puterea sa te parasesc. ?????Te iubesc.Dar il iubesc si pe el.Dar nu pot sta fara tine.Dar il vreau si pe el.?????Pe dracu,Naruto.Ce crezi ca sunt?Un idiot pe care-l poti inlocui asa usor?Sunt logodnicul tau si asata voi ramane pana vom muri.A fost vinamea ca m-am lasat calcat in picioare.A fost gresit ca te-am lasat sa-mi faci asta.Dar s-a terminat.Vreau sa ne reluam viata pentru ca merit mai mult decat un sarut la doua zile. Merit mai mult decat un telefon de doua minute in care imi spui indirect ca te duci sa il vezi pe el cand eu stau singur intr-o vila cu trei etaje.Vila care se presupune a fi casa ta.Casa noastra.Cu ce drept vii la mine, cerandu-mi sa il scot din viata ta pe nenorocitul ala?Tu sa-l scoti ,Naruto, din viata noastra.Tu sa-l omori.
-Nu pot face asta.
-Atunci impacheteaza-ti lucrurile.
-Sasuke,doar nu vorbesti serios.
-Daca nu il suni in momentul asta,tot ce a fost intre noi s-a terminat.


Va las putin in suspans cu finalul capitolului..o sa se desparta sau nu?^.^



Răspunsuri în acest subiect
Zbucium - de milu_hinata - 22-08-2014, 04:39 PM
RE: Zbucium - de milu_hinata - 25-08-2014, 11:51 AM
RE: Zbucium - de milu_hinata - 01-09-2014, 02:19 PM
RE: Zbucium - de Acetyl - 07-09-2014, 02:57 AM
RE: Zbucium - de milu_hinata - 08-09-2014, 02:14 PM
RE: Zbucium - de Acetyl - 08-09-2014, 06:04 PM
RE: Zbucium - de milu_hinata - 09-09-2014, 11:00 AM
RE: Zbucium - de Hallucinogen - 11-09-2014, 10:18 AM
RE: Zbucium - de NightForever - 11-09-2014, 11:12 AM
RE: Zbucium - de milu_hinata - 11-09-2014, 04:08 PM
RE: Zbucium - de Acetyl - 11-09-2014, 11:11 PM
RE: Zbucium - de Hallucinogen - 12-09-2014, 10:39 AM
RE: Zbucium - de milu_hinata - 05-11-2014, 09:05 PM
RE: Zbucium - de Acetyl - 09-11-2014, 01:53 AM
RE: Zbucium - de Hallucinogen - 12-11-2014, 09:29 AM
RE: Zbucium - de Sindori - 13-01-2015, 12:44 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)