Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Zbucium

#2


Era tentat sa ii deschida nasturii de la camasa, sa traga draperiile si sa il faca prizonierul lui intreaga zi. Dar nu putea face asta. Ca Sasuke sa se puna mai repede pe picioare, Tsunade recomandase multe plimbari si liniste, asa ca Naruto planuise intreaga saptamana. Aveau sa place in dimineata asta,sa se cazeze la pensiunea batranei Q., aflata la poalele muntilor. La cativa kilometri se afla un sat unde in fiecare saptamana se organizau festivaluri.
-De ce m-ai trezit asa devreme?
-E o surpriza.
-Nu e o surpriza faptul ca esti matinal. Ai putea totusi sa-mi faci o surpriza lasandu-ma sa dorm.
-E ok daca iti dau camasa albastra? Da, probabil e ok. Sau poate sa-ti dau un tricou si sa ia hanoracul. Nu, daca transpiri dupa aia..poate ar trebui sa iti dau puloverul ala rosu care il urasti...
-Sau poate ar trebui sa imi spui unde mergem.
-Ce te face sa crezi ca mergem undeva?
-Pentru ca nu ar trebui sa conteze cu ce ma imbrac daca stau in casa ?
-Lasa tonul ala ironic. In plus, e o surpriza. Oh, fie, nu pot pastra secrete si oricum nu vezi, asa ca nu ai cum sa te bucuri de peisaj.
-Multumesc ca mi-ai amintit.
-Oricand. Tsunade a spus caai nevoie de odihna si liniste si miscare, asa ca ne vom petrece saptamana la munte.
-Asta inseamna ca o sa pot dormi?
-Nu te mai plange atat. E aproape sase. Cand aveam misiuni nu dormeam asa tarziu.
-Nu, dar dormeam in timpul noptii, lucru imposibil cu tine in pat.
-Nu ma pot abtine, mai ales ca acum nu mai trebuie sa ma bat o jumatate de ora cu tine ca sa reusesc sa te leg la ochi.
*


NARUTO P.O.V
-Cum ai putut sa uiti CD-urile?
-Nu m-am gandit ca o sa ramanem fara semnal. Si nici ca drumul o sa fie asa lung. De ce nu dormi putin?
- Nu prea am altceva de facut oricum. Nu e ca si cum pot sa admir peisajul, sau sa conduc. Nici macar nu pot sa ma plimb singur, pentru ca m-as putea impiedica sau as putea cadea intr-o prapastie. Trebuie ca tu sa pregatesti mancaea pentru ca eu am spart trei farfurii atunci cand am incercat si tot ce a iesit a fost o omleta cruda. Tu trebuie sa ma ajuti sa fac baie pentru ca atunci cand am incercat singur era sa imi rup piciorul. Tu trebuie sa conduci masina,cu toate ca nu iti place si tot tu conduci pana si in pat.
-Ok, asta imi place.Mai ales cand...
-Dar mie nu!M-am saturat si nu imi place. Ar fi fost mai bine sa fi murit atunci. Pana acum ti-ar fi trecut si ???????e ce ai oprit ?
-Iesi afara.Acum.
-Dar ploua.
-Iesi afara!
Drumul era pustiu.Copacii erau indoit sub vantul puternic,iar ploaia cadea tot mai repede.
-Acum chiar o sa racim.
Blondul parea sa nu mai dea atentie cuvintelor lui Sasuke. Isi inclesta pumnul lovindu-l pe brunet cat de tare putu, izbindu-l de masina. Intins pe sosea, incerca sa se ridice, dar un alt pumn veni in stomac, apoi altul peste buze, urmat de o palma.Il lua de guler, impingandu-l de pe asfalt pe iarba:
-Nu mai ai niciun drept asupra vietii tale. Asa ca nu ai dreptul de a face ipoteze sau de a-ti dori sa mori. Pentru ca eu am grija de tine si eu am fost singurul care a crezut ca vei supravietui cand nimeni nu mai spera. Crezi ca pentru tine e greu ca nu te poti imbraca singur sau ca nu poti sa iti faci un nenorocit de sandvis? Cum crezi ca e pentru mine? In fiecare dimineata ma trezesc cu o ora mai devreme pentru ca trebuie sa pregatesc masa, sa iti pun pasta de dinti isi periuta in partea dreapta pentru ca in stanga nu o gasesti si sa am grija sa nu fie nimic aruncat prin casa de care ai putea sa te impiedici. Apoi trebuie sa iti pregatesc hainele si cand te trezesti imi spui ca vrei altele,asa ca iti aduc altele pentru ca vreau sa te simti confortabil. Dupa aceea trebuie sa iti pieptan parul si sa am grija sa nu fie ciufulit.
-Naruto...
-Taci. Stii ca odata, dupa ce te trezisem, nu mai stiam daca ti-am pus periuta de dinti in drepata, asa ca am fugit repede sa vad daca e acolo ca tu sa nu te simti prost ca nu ai gasit-o. Asa ca am tot dreptul sa conduc in pat pentru ca tu esti orb si singurul meu avantaj e ca in sfarsit, nu mai sunt cel timid si dezorientat.In sfarsit,eu detin controlul si stiu ca e rau si imi doresc sa vezi din nou, dar in sfarsit nu te mai joci cu sentimentele mele.
-Nu m-am jucat niciodata cu sentimentele tale.
-Chiar deloc, exceptand zilele in care acceptai toate avansurile Sakurei, noptile in care eram aparent ?????previzibil????? si ?????ma lasam usor intimidat?????. Cum puteai sa imi spui ca sunt mai romantic ca o fata cand vroiam sa te imbratisez?
-Calmeaza-te, erau doar glume.
-Glumele tale ma raneau de fiecare data si tu continuai sa le spui...
-Imi pare rau. Dar stii ca...
-Ca ce? Ca asa te exprimi tu? Lasa-ma naibii cu tampeniile astea.
-Idiotule, te iubesc.
L-am lasat sa ma ia in brate, sa-mi cuprinda fata cu palmele si sa repete acele cuvinte la nesfarsit. Totul ar fi fost perfect daca i-as fi putut citi privirea din ochi.Ochii lui negri, de care nu ma mai saturam,erau acum ca o prapastie intre noi. Ca doua picaturi de ploaie, puteau insemna orice. Ca si cum lumea mea se sfarama si bratele lui nu ma mai puteau apara, tavanul prabusindu-se si vantul soptindprea multe minciuni ca sa le mai pot suporta. Caldura lui ma sufoca si tot ce imi mai ramanea de facut era sa il imping dincolo de prapastia dintre noi. Dincolo de acel posibil fals ?????Te iubesc?????.
-Hai in masina. I-am spus lui Q ca o sa ajungem pana la cina.
*

Astept pareri ^.^



Răspunsuri în acest subiect
Zbucium - de milu_hinata - 22-08-2014, 04:39 PM
RE: Zbucium - de milu_hinata - 25-08-2014, 11:51 AM
RE: Zbucium - de milu_hinata - 01-09-2014, 02:19 PM
RE: Zbucium - de Acetyl - 07-09-2014, 02:57 AM
RE: Zbucium - de milu_hinata - 08-09-2014, 02:14 PM
RE: Zbucium - de Acetyl - 08-09-2014, 06:04 PM
RE: Zbucium - de milu_hinata - 09-09-2014, 11:00 AM
RE: Zbucium - de Hallucinogen - 11-09-2014, 10:18 AM
RE: Zbucium - de NightForever - 11-09-2014, 11:12 AM
RE: Zbucium - de milu_hinata - 11-09-2014, 04:08 PM
RE: Zbucium - de Acetyl - 11-09-2014, 11:11 PM
RE: Zbucium - de Hallucinogen - 12-09-2014, 10:39 AM
RE: Zbucium - de milu_hinata - 05-11-2014, 09:05 PM
RE: Zbucium - de Acetyl - 09-11-2014, 01:53 AM
RE: Zbucium - de Hallucinogen - 12-11-2014, 09:29 AM
RE: Zbucium - de Sindori - 13-01-2015, 12:44 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)