Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Servus! :)

#1
Salutare!

Eu sunt Xintabique (sau Helen). in curand fac 18 ani si mereu mi-am dorit un loc unde sa conversez cu alti fani anime/manga si cred ca am ales locul potrivit hehe. Cand eram prin clasa a 6-a si am descoperit anime-urile in adevaratul sens al cuvantului, mereu stateam pe forumuri si era foarte distractiv, asa ca m-am gandit sa reintru in spatiul virtual 4 .

Imi place foarte mult cinematografia, filmele noir in special si cele vechi, clasice siiii..orice film bun. O ador pe Audrey Hepburn. Ma uit si la multe seriale (Preferat: Doctor Who; Ultimul vazut: Hannibal; Ultimul inceput: X Files; Planuiesc sa vad curand: Orange is the new black).
Imi place mult sa citesc (literatura, filosofie si carti de self-help). Cochetez si cu scrisul.
Desenez si pictez mult, si dupa ce m-am razgandit de n ori am decis ca in viitor sa studiez fashion design-ul. Artstii mei preferati sunt Salvador Dali si Andy Warhol.
Alte lucruri care imi plac: teatrul, istoria religiilor, sa invat limbi straine, David Bowie, David Bowie si David Bowie 21).

In materie de anime-uri...preferatul meu absolut e One Piece XD.

Mi-au placut mult Death Note si Kuroshitsuji, daca stiti ceva asemanator astept sugestii.

Fun fact: Plang mult mai mult la anime-uri decat la filme21

Am prostul obicei de a incepe un anime/o manga si a nu il/o termina.
Ultima manga pe care am inceput s-o citesc a fost Area D.

Uhm..sper ca nu am scris prea mult si nu v-am plictisit21. Daca aveti intrebari le astept.

Teehee-crazy-rabbit-emoticon
[Imagine: giphy.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Servus! :) - de Xintabique - 23-06-2014, 07:40 PM
RE: Servus! :) - de DeDal N. - 23-06-2014, 07:50 PM
RE: Servus! :) - de Xintabique - 23-06-2014, 08:20 PM
RE: Servus! :) - de Romania - 23-06-2014, 10:26 PM
RE: Servus! :) - de Nero19 - 24-06-2014, 10:00 AM
RE: Servus! :) - de Xintabique - 24-06-2014, 06:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Servus Aradafa 5 2.415 15-10-2012, 08:13 PM
Ultimul răspuns: Aradafa
  Servus Vegito 4 2.523 04-01-2011, 09:22 PM
Ultimul răspuns: ultimate wulf


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)