Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

What pierced through the cracks

#12
Nah, pana termin eu de plans ca nu pot sa postez in topicul meu, m-am gandit sa trec pe aici. Am stat degeaba prea mult timp, deci ar fi cazul.
Prima poezie ma face sa vizualizez o regina si nu neaparat la propriu. Modul in care este descrisa si modul in care ii deslusesc puterea ma duce cu gandul la o luptatoare, pana la urma, la cineva ce prefera sa isi termine viata in chinuri, dar cu capul sus. Nu stiu de ce, stiu doar ca asta vad. Si daca am dreptate si daca acea persoana e cea care cred eu ca e, then may The Gods bless her. Fie ca e fictiune fie ca vorbesti de acea persoana in particular, un suflet, ai nevoie de multa dragoste pentru a o descrie in felul in care ai descris-o tu. Trebuie sa o privesti intr-un mod in care pana la urma, nimic nu mai ramane ascuns, astfel reusesti sa scoti la lumina fiecare sentiment, fiecare traire. Sincer, in spatele cuvintelor alese si in spatele metaforelor, simt o tristete mult prea mare pentru a fi cuprinsa in rime. Apreciez foarte mult aceasta creatie si tin sa mentionez ca e una dintre cele mai reusite si asta spune multe, tinand cont ca pentru mine e mult prea greu sa aleg o favorita din toata arta ta. Cat despre a doua poezie, fiind scurta si la obiect ma ajuta sa trec peste forma ei si sa ii vad continutul. Totul e diferit, nimic nu mai ramane la fel, din pacate, cateodata.
Sper sa apreciezi pana la os persoana care esti si care ai devenit si sa nu regreti faptul ca te-ai schimbat pentru ca, pana la urma, schimbarea e necesara intr-o proportie pe care o poti alege tu. Keep going xD!
Edit: Thank Gods, I have my poems back xD.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Răspunsuri în acest subiect
What pierced through the cracks - de DreamGirl - 22-04-2014, 01:35 PM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 25-04-2014, 11:42 AM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 27-04-2014, 02:39 PM
RE: What pierced through the cracks - de morga - 02-05-2014, 03:09 AM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 02-05-2014, 03:44 PM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 06-06-2014, 06:33 PM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 23-06-2014, 01:05 PM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 04-09-2014, 12:18 PM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 29-09-2014, 08:33 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)