Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Beyond truth

#1
Este primul fic. Sper sa nu o dau in bara :-S. Va rog mult sa comentati pentru ca am nevoie de sfaturi si sugestii pentru a-l face mai bun. Va multumesc mult :*. Primul capitol este mai cuminte dar va asigur ca urmatoarele vor fi mai...interesante:-". Enjoy it >:D<

Capitolul I

Viata ne rezerva multora multe obstacole. Dragostea adevarata este simtita de putini oameni. Pentru multi dragostea inseamna sex iar sexul inseamna propria placere., nepasandu-le de cele mai multe ori de sentimentele partenerului. Cei care domina isi folosesc papusile exact asa cum vor iar cand se plictisesc de ele le arunca fara nici un regret exact ca un copilas care arunca jucariile care nu ii mai plac, care il plictisesc, care sunt rupte. Poate ca nu este cea mai buna asemanare deoarece copii sunt niste fiinte inocente lipsite de rautate iar oamenii ca aceea sunt niste demoni desi unii par a fi niste ingerasi lipsiti de pacate.
Ne ascundem in spatele unor masti care le purtam mereu in fata oamenilor si uitam chiar si noi cine suntem de fapt. Incercam sa ne ascundem slabiciunile devenind o persoana total diferita. Unii incearca sa isi ascunda caracterul slab, timiditatea, sensibilitate devenid niste persoane care incerca sa para puternice, dure, rebele.
Asa sunt si eu. Sunt Ken tipul care in ochii tuturor este un baiat rebel, faimos, ravnit de toate fetele din liceu. Nimeni nu stie ca defapt eu nu sunt ceea ce par a fi.
Ken era un baiat de vreo 15 ani, brunet, cu ochii de un albastru cuceritor. Curpul lui bine lucrat te facea sa te gandesti departe. Multe fete isi faceau sperante oarbe dar el nu incerca sa le spulbere sperantele. Ii placea sa stie ca era cel mai popular din liceu.
-Ken! Trezeste-te! Ken cu tine vorbesc.
Mama incerca sa il trezeasca din visul pe care tocmai il avea.
-Mama ai innebunit? Ti-am zis sa ma lasi in pace sa dorm. Ce mai e? intreba acesta moracanos ridicandu-se din pat.
-Astazi va veni varul tau Rey si cu familia lui la noi. Probabil vor sta vreo saptamana la pana cand termina de construit noua casa asa ca trebuie sa arati bine
-Iar idiotu



Răspunsuri în acest subiect
Beyond truth - de dark_ang3l - 25-12-2008, 11:41 PM
RE: Beyond truth - de YuuraBo - 25-12-2008, 11:46 PM
RE: Beyond truth - de Kali?! - 26-12-2008, 10:24 AM
RE: Beyond truth - de Flash - 26-12-2008, 10:45 AM
RE: Beyond truth - de myuu - 26-12-2008, 02:52 PM
RE: Beyond truth - de Apathy - 26-12-2008, 08:37 PM
RE: Beyond truth - de dark_ang3l - 27-12-2008, 11:20 PM
RE: Beyond truth - de Apathy - 28-12-2008, 01:19 AM
RE: Beyond truth - de Kido - 28-12-2008, 01:56 AM
RE: Beyond truth - de Lithium-Angel - 29-12-2008, 01:08 AM
RE: Beyond truth - de nolazy - 29-12-2008, 12:56 PM
RE: Beyond truth - de angeliqueVampire - 29-12-2008, 03:52 PM
RE: Beyond truth - de dark_ang3l - 06-02-2009, 06:08 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)