Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

??? ????????

#8
Am aterizat si eu pe-aici (dupa ce am vazut titlul) si am zis sa-mi si dau cu parerea dupa ce am citit.
Sunt de acord cu Syryus, trebuie sa iti corectezi lucrarea. Ai foarte multe greseli de tastare, mananci litere si semne de punctuatie... daca ar fi doar cateva scapari, n-ar fi mare lucru, dar sunt cam multe si deranjeaza la citit. In unele locuri, trebuie sa ai putin mai multa grija si la exprimare.
Alta chestie care nu imi place e ca uiti lucruri pe care le spui despre personaje. Alexei e palid ca un vampir, apoi are pielea bronzata. Ania locuieste in New York, apoi e in L.A., etc. Daca ai tendinta sa uiti detaliile dupa o vreme, incearca sa iti recitesti capitolele anterioare (de fapt, inceputul, in cazul exemplelor pe care ti le-am dat), macar printre randuri, ca sa nu ai astfel de scapari. Ce sa spun, sunt o persoana care retine detaliile.
Nu in ultimul rand, mi se pare ca ai tendinta sa grabesti actiunea. Sunt foarte multe chestii cu care poti incerca sa umpli spatiile dintre intamplarile pe care tu le consideri principale. Sper sa nu ma intelegi gresit, povestea, ca si actiune, pare chiar ok pana acum, eu cel putin sunt curioasa sa aflu mai mult despre trecutul personajului principal si despre ceea ce pare sa se transforme intr-o intriga politista. Trebuie doar ca tu sa iti dai ceva mai mult interes pt propria ta creatie, sa descrii si sa detaliezi mai mult (in special sentimentele) si sa nu te grabesti cu scrisul doar pt a avea ce sa postezi, take your time.
Vad ca nu ai mai postat de ceva vreme si sper ca nu ai renuntat asa de repede, eu zic ca povestea ta poate fi buna si te sfatuiesc sa incerci sa continui. :)
[Imagine: sig_reinoir.png]



Răspunsuri în acest subiect
??? ???????? - de aidutza - 12-06-2013, 06:30 PM
RE: ??? ???????? - de aidutza - 13-06-2013, 12:00 AM
RE: ??? ???????? - de aidutza - 18-06-2013, 10:58 PM
RE: ??? ???????? - de aidutza - 19-06-2013, 11:54 PM
RE: ??? ???????? - de aidutza - 16-07-2013, 11:19 PM
RE: ??? ???????? - de aidutza - 17-07-2013, 07:47 PM
RE: ??? ???????? - de Syryus - 23-07-2013, 05:26 PM
RE: ??? ???????? - de Crazy~Tenshi - 22-10-2013, 11:44 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)