Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala

#6
Eu nu am nevoie sa scriu romane ca sa spun/realizez ca e o diferenta considerabila intre generatii.

So what? Eu sunt nascut in 86 de exemplu. Diferenta de la cer la pamant intre generatia mea si ce a maica-mii de exemplu. Si ei nu au stat sa se planga pe forumuri (lulz,forumuri in epoca lu' Ceasca), ca vezi Doamne, astia noi si tineri sunt asa si asa, si noi am fost pe aici si pe alta parte. Ah,si daca vorbiti despre diferenta intre generatii, de ce nu pomeniti de cei dinaintea noastra? Ce au apucat sa triasca in ultimul deceniu al erei Comuniste? Fun and games pe vreme aia,nu?

Personal, vad si putin snobism in chestia asta. Vorbiti de parca colectionarea suprizelor Turbo a fost lucru magic si nemaintalnit, si faptul ca noi am baut sucuri la dozator ne da dreptul sa ne uitam de sus la copii din ziua de azi doar pentru ca ei nu fac ce am facut noi. Well,normal ca nu fac asta, au internet, iphones, notebooks si alte nebunii. E logic sa fie preocupati de obiectele ce le au la dispozitie. Credeti ca daca "noi" le aveam pe vreme aia nu eram la fel? Dar nu le-am avut, si ne-am facut de lucru cu ce aveam si noi la dispozitie : fotbal, prinsea, cornete etc.

E la latitudinea parintilor cum isi educa copii. Faceti voi unul, si educati-l asa, oldschool way. Problem solved.

Big freaking deal, who cares really? I mean, you guys obviously do.

Cred ca-s lucruri mult mai importante pe lumea asta. Daca tot filozofati, macar gasiti o tema mai interesanta.
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala - de Lokke - 28-08-2012, 07:31 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)