Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

La cinematograf

#5
La cinema merg des, in general in primul weekend cand apare un film pe care vreau sa il vad. Filmele cu multe efecte in general prefer sa le vad la cinema decat acasa. Mai bine pe marele ecran decat pe micul. Pe langa asta este o activitate sociala. Cu un grup de prieteni sau o fata e usor sa alegi un film cand nu ai altceva cu care sa consumi timpul.

Cum a zis si Cyber, imi place 3D-ul cand filmul a fost facut pentru asa ceva. Imi displace sa vad 3D adaugat dupa sau scene facute doar de dragu asta. Animatiile in schimp imi place sa le vad in 2D oricum ar fi facute. Poate prea multi ani de obisnuinta. Si sincer cred ca oamenii ce se opun acestei chestii vor fi dezamgiti. E un progres tehnologic si un pas in fata ce trebuie facut pentru urmatorul. Poate o sa ajungem la filme holograma sau la filme inserate in memorie (vreau sa merg la Total Recall) dar ca sa ajungem acolo trebuie sa trecem prin asta.

Ultimele filme au fost Batman 3 (or Inception reunion) si The Amazing Spider-Man. Batman a fost ok. Nu sunt tocmai cel mai mare fan al seriei dar mi-au placut elementele de easter egg raspandite prin el care fac referinte la comice. Si mi sa parut un univers destul de bine contruit si plauzibil. Nolan a reusit sa elimine cam orice element fantastic din Batman si asta mi se pare o realizare ok. The Amazing Spider-Man a fost bun. Aduce cateva ideei ce par sa tina de universul Ultimate, dar asta a fost ok avand in vedere ca deja a mai fost o trilogie. Faptul ca au bagato pe Gwen Stacy va fi o chestie buna sau rea in functie de ce se intampla cu ea in urmatorul film. Daca nu isi respecta soarata pana la sfarsitul acestei refaceri va fi un fail mare pentru mine si pertotal mai slab clasata ca prima trilogie

Edit:

(02-08-2012, 12:14 PM)James Dean A scris: si la spider-man pe mine m-a deranjat ca villain-ul a fost absolut jenibil.In benzile desenate(chiar si desen!!!),nenea Connors avea mustrari de constiinta,avea probleme cu comportamentul si putea sa ia controlul asupra reptilei.Aici,bam bam e o reptila mare si rea.Ce sa mai zic de politisti,care pur si simplu si-au batut joc de intelectul meu.Hmmmm,avem doua optiuni,tragem in Spider-Man,un nene cam prost care incearca sa prinda hoti sau in REPTILA AIA MARE CARE VREA SA NE OMOARE PE TOTI?Da,Spider-Man este raspunsul corect...firar el de idiot care fura painea politistilor.

Singurele momente cand Connors avea mustrari de constiinta erau cand era familia lui in pericol. In rest era bine adormit in subconstient. In film nu are familie asa ca nu avea de ce sa ia control asupra reptilei. Cat despre politisti este o interpretare cat se poate de buna a comicelor. Politia a tras ori de cate ori se putea in Spider-Man indiferent de ce se petrecea in jur
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
La cinematograf - de CyBeR - 02-08-2012, 11:41 AM
RE: La cinematograf - de James Dean - 02-08-2012, 11:50 AM
RE: La cinematograf - de CyBeR - 02-08-2012, 12:07 PM
RE: La cinematograf - de James Dean - 02-08-2012, 12:14 PM
RE: La cinematograf - de MajinCloud - 02-08-2012, 12:35 PM
RE: La cinematograf - de CyBeR - 02-08-2012, 12:39 PM
RE: La cinematograf - de MajinCloud - 02-08-2012, 12:51 PM
RE: La cinematograf - de Lia - 02-08-2012, 06:29 PM
RE: La cinematograf - de CyBeR - 15-09-2012, 10:41 PM
RE: La cinematograf - de MSGaBe - 21-10-2012, 11:25 AM
RE: La cinematograf - de fleeting ray - 27-12-2012, 01:53 AM
RE: La cinematograf - de Fiction - 04-02-2013, 10:53 AM
RE: La cinematograf - de James Dean - 13-03-2013, 11:08 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)