Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Desene.

#2
Kyttero, buna : )

Ai desene foarte bune. Dar te-as ruga pe viitor sa pui mai putine desene. Sunt prea multe .

Primul- imi place desenul. Nu prea am ce comenta la tehnica asta. Arata bine doar liniile de pe craniu mi se par prea multe. Macar daca desenai o fisura. 3
Al doilea- Manga.. Daca doresti sa pui mai multe pagini manga, te-as ruga sa intri in sub forumul : http://animezup.com/forum/forumdisplay.php?fid=164 ^^ Arata foarte bine. LA fel si cum sunt desenate si structura. De curiozitate, cat iti ia sa faci o pagina manga? Eu nu am incercat pana acum sa fac una.
Al treilea- Ah ce dragut l-ai desenat pe Ronnie. Din portretele de pana acum pe care le-am vazut, acesta este cel mai realist si detaliat. Hasura imi place. Asa si la portretul cu Skrillex si cel cu claunul. Doar ca la mainile batranului accentuezi prea mult conturul si nu mai ies umbrele in evidenta. Incearca mai ales la portrete sa faci conturul prin umbre usoare dar intense. Portretul cu Skrillex arata bine inafara de proportia fetei unde buzele sunt pozitionate cam gresit. Dar ti-ai iesit bine.
Umbrele lui Tupac nu prea imi plac. In zona degetelor sunt prea accentuate lipsind lumina si degradeul de la umbra inchisa la umbra usor mia deschisa. In zona capului trebuia sa mai pui umbra si lumina dispare mult in desenul asta. (6 desene comentate) Parul portretelor arata bine si este bine facut.
Al saptelea- L-ai facut cu cea tehnica „sablon”? Si eu faceam in liceu tot asa pe tricouri. Ti-a iesit.
Al optulea- Uite aici si un anime. Nu prea se vede conturul bine din cauza camerei si cum eu nu desenez animeuri, ma abtin de la comentarii.
Al noualea- Chiar daca nu ma pricep, acesta nu arata bine. Umbrele sunt superficiale.
Al zecelea- Este cam monoton si nu este destul scos in evidenta.
Al 11-lea- Evolutia umbrelor. Bun. Acest desen este gen un tutorial pentru cei care vor sa invete cum sa puna umbrele pe un instrument. Tot asa, trebuie sa accentuezi mai bine violoncelul nu numai cu umbre dar si prin lumina.

Spor la lucru 3
In mare nu am avut ce sa critic mare lucru si vad ca tehnica de baza o stii asa ca mai asteptam desene.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Desene. - de KytSoldier - 22-07-2012, 11:20 AM
RE: Desene. - de Ana - 24-07-2012, 03:33 AM
RE: Desene. - de Rain - 24-07-2012, 02:10 PM
RE: Desene. - de KytSoldier - 24-07-2012, 04:20 PM
RE: Desene. - de KytSoldier - 04-08-2012, 07:25 PM
RE: Desene. - de Ana - 04-08-2012, 08:20 PM
RE: Desene. - de Aggie - 04-08-2012, 08:07 PM
RE: Desene. - de KytSoldier - 04-08-2012, 08:13 PM
RE: Desene. - de KytSoldier - 04-08-2012, 08:37 PM
RE: Desene. - de KytSoldier - 16-08-2012, 02:16 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)