Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Asemanari

#6
Fizic nu ma prea aseman cu nimeni din Naruto, insa in ceea ce priveste partea morala, in marea majoritate cu Nara Shikamaru. Nu-s asa de lenes precum el, insa de obicei am tendinta de a abandona un lucru si a nu-l mai face daca pare prea complex sau daca necesita mult efort fizic. Ma pricep sa analizez o situatie din toate punctele de vedere si prefer sa stau mult timp ca s-o inteleg cum trebuie decat sa actionez orbeste; daca e nevoie, ma si retrag sau imi schimb atitudinea fata de ea, exact cum actioneaza si Shikamaru. Prefer sa-mi fac tot planul mai intai in teorie si dupa sa-l aplic in practica, intrucat nu-mi plac surprizele, prefer sa le evit... evident, niciodata n-o sa poti face asta total. Chiar daca in general sunt asa, pot sa devin si foarte motivat fata de o chestiunie pe care ar trebui s-o fac, sa pun umarul la treaba si sa dau tot ce am ca sa iasa bine, mai ales atunci cand lucrurile devin serioase. Cred ca asa actioneaza si el de cele mai multe ori, tocmai de asta m-am regasit cel mai bine in personalitatea lui Shikamaru.
Ar mai fi si alte personaje de la care as putea culege anumite trasaturi pe care le am si eu, spre exemplu incapatanarea lui Naruto si consecventa lui, grija fata de toate persoanele - mai ales prietenii -, dar si atitudinea rece pe care o are Sasuke atunci cand e nervos...



Răspunsuri în acest subiect
Asemanari - de Mykoto - 29-06-2012, 05:50 PM
RE: Asemanari - de Prevented :D - 02-07-2012, 12:37 AM
RE: Asemanari - de Lexxu - 03-07-2012, 09:04 AM
RE: Asemanari - de Mykoto - 04-07-2012, 06:51 AM
RE: Asemanari - de hero1hero - 09-07-2012, 12:20 PM
RE: Asemanari - de Fiction - 23-09-2012, 05:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)