Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Il practic, mi se potriveste, nu imi place.

#2
Hai ca ma bag si eu.
_________________________
Practic basketu; a fost o vreme(mai exact 2 ani jumatate) in care am practicat acest sport de performanta insa un mic incident m-a retinut pe loc si nu am putut juca cu echipa mea intr-un meci destul de important. Momentan practic acest sport de placere si pentru ca-l iubesc. Ador sa fiu pe teren sa detin mingea, sa arunc la cos si sa ma lupt pentru victorie.
Imi place Handballul. Desi am practicat si acest sport mi-am dat seama ca nu mi se potriveste indeajuns de mult asa ca m-am lasat, dar imi place sa privesc. In fosta mea scoala la ora de educatie fizica erau momente cand mai faceam echipe si mai jucam, insa doar de distractie. In ceea ce priveste 'privitul' ma uit la televizor la unele meciuri.
Nu imi placeVoley-ul. Deh, am facut voley dar nu mult timp si chiar nu imi place deloc. Pe langa ca acest joc e obositor e si naspa. Adica, parerea mea. Nu intentionez sa jignesc pe nimeni dar din perspectiva mea voley-ul e naspa rau.
Vreau sa invatInotul. E destul de dificil, adica au incercat amici de-ai mei sa ma invete si nu au reusit, insa tot imi place sa petrec timp in apa chiar daca nu stiu sa inot. Sper ca macar intr-o zi cu soare sa reusesc(,ceea ce o sa se si intample).
Ma caracterizeaza... Basketul. Desi nu sunt asa de inalta cu (,) concentrare si strategie poti orice. Am fost capitan in vechea echipa, deci nu prea a contat inaltimea. Uneori este si un avantaj daca esti mai scund, deoarece poti sa treci pe langa adversar cu mingea cu usurinta. Aici, aruncatul la cos "poate fi dificil" din perspectiva altora dar nu si din a mea. Deci, da, basketul ma caracterizeaza.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Il practic, mi se potriveste, nu imi place. - de Lexxu - 02-06-2012, 04:30 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)