Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Il practic, mi se potriveste, nu imi place.

#1
Am deschis acest topic in scopul de a te cunoaste mai bine pe tine si pe altii, sau de a-ti deschide ochii in privinta sporturilor pe care le-ai practicat, le practici, care iti plac etc., urmand tabelul de mai jos. Daca ai alte idei, poti veni cu ele. Fara spam, va rog, altfel voi sterge topicurile.

Practic
Imi place
Nu imi place
Vreau sa invat
Ma caracterizeaza

__________________________________
Practic inotul, insa nu de performanta. Am invatat acum 3 ani la piscina ( parca 3 ani au fost, lol ) si de atunci am gasit o pasiune pentru el. La plaja sau la tara cand merg la baraj imi gasesc de lucru. Bine, obosesc destul de repede pentru ca nu pot inota decat vara si nici atunci in fiecare zi, dar chiar mi-ar placea sa fac din acest sport un obicei.
Imi place fotbalul, insa doar sa il privesc. Ma amuza in acelasi timp cand privesc mingea cum se plimba de la un jucator la altu;. Nu cunosc toate echipele si nu ma pasioneaza numele fiecarui jucator, nici macar termenii folositi, insa imi place sportul in sine. Pe langa asta, as putea spune ca si fotbalul american ma incanta, insa nu le-as practica nici pe prima, nici pe a doua mentionate.
Nu imi place handballul. Am jucat in generala, invatasem regulile si totul, ma pricepeam putinel, dar nu a fost sa fie. Am avut multe colege care se pricepeau, insa de cand am venit la liceu si mai mult facem basket, am tras aer adanc in piept si am zis ca aici e rai. Fara handball, yeah!
Vreau sa invat cam tot ce se poate, apoi ma decid eu daca imi place sau displace sportul respectiv. Ma pasioneaza totusi voley-ul, sau chiar si basketul. As vrea totusi sa invat si sa ma dau cu skateul sau sa stiu cateva trick-uri de parkour. Suna interesant!
Ma caracterizeaza... Aici e cam greu. Sunt mai scunda si nu stiu ce sport m-ar caracteriza in totalitate, defapt nici nu m-am gandit la asta, dar cred ca ceva cu apa, ori bungee jumping, extreme, skateboarding si... tot asa.



Răspunsuri în acest subiect
Il practic, mi se potriveste, nu imi place. - de Rain - 31-05-2012, 09:47 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)