Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ji Eun : Yoon or Kyung ?
Yoon
50.00%
6 50.00%
Kyung
50.00%
6 50.00%
Total 12 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Yaoi] Dragostea e teatru.

#4
Ji Eun nu va fi cu Kyung decat daca hotarati voi asta. ;;) El va avea de ales dintre Yoon si Kyung care-l plac amandoi fiecare-n felul lui. Mulțam de comentarii si ... cuvintele in engleza = jargon (@yaoi maniac)


Capitolul 2

Cele doua zile au trecut repede , am facut repetitiile , Yoon nu-l lasa deloc pe Kyung aporape de mine si ma enerva insa… pana la urma avea proababil un motiv.Eram pe scena facand ultimele retusuri, toti erau imbracati scena era gata , toti se asezasera si nu se mai auzea nici un fosnet. Am zambit si am pasit cu incredere si pot spune ca m-am descurcat. Timpul a trecut mai repede decat credeam si minune, mi-a placut sa fiu personajul principal. La sfarsit , cand Gina se afla in bratele lui Nephil l-am privit in ochi si i-am strans acea camasa sau cum naiba se numea – niciodata n am fost atent la orele de istorie sa aflu despre hainele strabunilor.
- Gina, sa fugim… si sa traim impreuna pe veci.
Stai, ce face ? Asta nu era in scenariu. Kyung, ce dracu faci nu improviza pe sfarsit . Am incercat sa zambesc insa idiotul nu s-a oprit numai la o replica. S-ia aporpiat chipul de al meu si m-a sarutat. Scurt si simplu totusi insa a fost pe buze si primul. Am rosit si am vrut sa-l impng insa mi-am adus aminte ca eram pe scena si trebuia sa intru in jocul lui. Mi-am pus mainile dupa gatul lui si am trumurat un „pentru totdeauna” inainte sa se traga cortina. Imediat cum am simtit ca suntem feriti de ochii spectatorilor mi-am dus mana la frunte. Ma durea capul si sincer, nu-mi simteam picioarele. L-am impins cu un gest de robot pe Kyung si apoi totul s-a facut negru.
***
Mi-am deschis ochii lenes, inca eram in ceata. Lesinasem – oh da.. nu mai mancasem de doua zile , era normal. M-am ridicat in fund cu grija si m-am uitat in jur. Yoon era acolo, dormea cu capul pe cearceaful alb. Am zambit fara sa-mi dau seama cand l-am vazut si i-am pus mana pe umar si imediat s-a trezit. M-a privit si a cascat.. Ce cauta tampitu ala acolo ? Am oftat si mi-am retras mana.
- Sunt bine, doar ca n-am mancat. am spus si am scos limba la el. Am privit ceasul si am cascat. Statusem in infirmerie doua ore si ceva si oare ..Yoon m-a adus sau Kyu…aaaa , trebuia sa-l plesnesc.
Dintr-o data se aude usa si uite lupul. Cei doi s-au uitat unul la altul, urat ce pot spune si inca nu stiam de ce – cand i-am cunoscut nu erau asa.
- Nu are nimic, poti sa pleci. Nu ti-a ajuns improvizarea ?
- Pai, unu – nu am intrebat nimic si doi – nu. Acum lasa-ma sa vorbesc cu Je Eun singur.
A plecat iar spre iesire cei doi si-au ciocnit umerii. De ce ma simteam aiurea ? L-am privit incruntat si am oftat. Vroiam explicatii .. adica eu credeam ca a fost nmai pentru spectacol insa trebuia sa aflu de ce facuse asta.
- Esti bine ? m-a intrebat si s-a asezat pe scaunul pe care a stat Yoon. Mi-am pus mainile in san si mi-am intors capul. Nu aveam de gand sa-i vorbesc pana nu-mi explica.
- Hei, despre sarutul ala, era pentru spectatori.
- Sigur ? Hm..bine.
L-am privit si am zambit. M-a dus apoi acasa unde am mancat pe fuga ca sa fiu sigur ca nu mai cad pe scena. Ma durea umarul, probabil ma lovisem. Seara a fost una plictisitoare, tata era plecat pana dimineata asa ca am vorbit cu sora mea mai mare ( cu patru ani, venise sa ne viziteze ) Am stat pana la vreo zece apoi m-am culcat insa nu inainte sa fac un dus cald. Urma dimineata insa nu aveam vreun gand sa merg la scoala.
Ciripitul papagalului meu m-a trezit pe la vreo noua insa nica ca nu m-am ridicat din pat sa-i schimb apa, a facut-o sor-mea pentru mine cand m-a vazut, m-a pupat pe obaz apoi mi-a spus ca va pleca. Ei, era nu-stiu-ce asistent la unu din politie in alt oras , ne vizita rar plus ca avea si o fetita de doar un an . Am inchis ochii si am oftat. Nu dupa mult timp dupa ce a plecat ea am auzit soneria. Nu mai era nimeni acasa inafara de mine asa ca trebuia sa-mi misc popou la usa. Eram imbacat numai cu un maieu alb si lung si boxeri insa ma durea in palma ca m-ar vedea cineva asa. Inainte sa merg sa deschid am deschis televizorul, grozav. Minzy si celelalte din 2ne1 imi candau I Hate You. Am deschis usa si am cascat. Era Kyung, probabil era curios de ce nu venisem sau probabil il trimesese Yoon in suturi sa vada ce am.
- Ce vrei ? l-am intrebat si i-am facut semn sa intre. Nu trebuia sa fii la scoala ?
- Trebuia. Si tu la fel a spus si am dat din umeri.
- Corect. Vrei un suc ? l-am intrebat si m-am dus la bucatarie. Imi era sete , am pus un pahar de cola , apoi lui unu cand mi-a venit raspunsul. I l-am dus si l-am privit. A baut sucul dintr-o data si s-a aporpait de mine. Mi-a pus mana pe frunte si m-a privit ingrijorat.
- Nu ai febra, stai in picioare..ai mancat ? a spus iar eu am dat din cap in semn ca da. L-am intrebat daca Yoon l-a trimis insa m-a privit deranjat. A lovit peretele din spatelemeu cu palma si si-a aporpiat chipul de al meu.
- De ce te intereseaza de Yoon ? Nu sunt eu aici ? m-a intrebat dandu-si jos ochelarii care i-a pus pe o masuta din apropiere dupa si-a pus si cealalta mana in cealalta partea a capului meu. M-a privit in ochi cateva secunde, asta pana am intors eu capul insa el a profitat de neatentia mea si si-a lipit buzele de ale mele, ii simteam limba cum se joaca c a mea , ceea ce m-a indemnat sa ma alatur lui. Nici nu stiam ce fac si de ce cu el..adica, stiam ca e sarut insa cu un baiat ?
Ma ametea, , am scapat paharul din mana si am inchis ochii. Inconstient, mi-am pus mainile dupa gatul lui . Ce aveam , nu stiu. Cand si-a deslipit buzele de ale mele l-am privit lung fara sa spun nimic iar imediat cum mi-am dat seama mi-am luat mainile de pe gatul lui si m-am aplecat sa adun cioburile.
- Oi, Ji Eun…
L-am privit absent si rosu in obraji. Ceva era aiurea,, nelalocul lui si eu eram prea prost sa-mi dau seama.
- Nu stiu daca ti-ai dat seama dar, eu te plac.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy



Răspunsuri în acest subiect
Dragostea e teatru. - de Natsuru - 21-04-2012, 01:57 AM
RE: Dragostea e teatru. - de Sushi - 21-04-2012, 02:57 AM
RE: Dragostea e teatru. - de Katsu - 21-04-2012, 11:01 AM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 27-04-2012, 03:25 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Sushi - 02-05-2012, 12:35 PM
RE: Dragostea e teatru. - de rali2009 - 02-05-2012, 01:42 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Lexxu - 23-06-2012, 09:47 AM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 15-07-2012, 10:43 AM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 17-08-2012, 11:28 AM
RE: Dragostea e teatru. - de Lexxu - 17-08-2012, 11:43 AM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 21-08-2012, 01:10 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Katsu - 21-08-2012, 03:37 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 03-10-2012, 09:57 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 07-10-2012, 10:14 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 15-11-2012, 11:27 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 28-11-2012, 10:40 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Eirenne - 29-11-2012, 12:54 AM
RE: Dragostea e teatru. - de Anu-chan - 13-12-2012, 01:40 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 24-12-2012, 02:36 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)