Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Casatorie, aventuri, sentimente ascunse si replici acide

#1
Heyaaa ^^. M-am decis sa vin si eu cu un fic' de genu, si nu doar cu ficuri yaoi. Ei bine, sa nu o mai lungim atat, sper sa va placa ficul meu si va astept parerile bune-rele care or fi ele.
Personajele imi apartin in totalitate ^^ Lectura placuta si Ja nee.


Edit : Varsta minima: + 18
Gen: Hentai
Limba: Romana
Observatii cu privire la continut: limbaj vulgar!!!
Tipul de comentariu solicitat: Simpla






[center] Capitolul 1
Angel P.O.V
[/center]




Imi fac ultimele retuşuri pentru nuntă. Această nuntă e ca şi cum am fost trimisă la moarte, ca şi cum sunt în doliu. Mi-am ales o rochie neagră, m-am machiat cu negru, mi-am pus pirceurile şi nu în ultimul rând mi-am ales un buchet de trandafiri negri. Părinţi mei m-au obligat să fac acest pas cu un cretin pe nume Chad. Sunt de părere că părinţi lui ar fi trebuit să-i pună numele de "Drake", fiindcă e ca un drac. Pe lângă asta, e şi prost, afemeiat şi nebun. Ca să nu mai zic, că nici nu ne suportăm. Ăh.. o să fie de vis mai ales luna de miere!
Îmi i-au buchetul, urcând în limuzină, aşteptând să ajung la nunta mea. În aproximativ 15 min ajungem, iar uşa îmi este deschisă de "încântătorul" şi viitorul meu soţ, adică de Chad.
Acesta mârâie la vederea mea, privindu-mă ciudat.
- De ce te-ai îmbrăcat în negru?! Eşti nebună?!
- Sunt în doliu. Răspund eu scurt, fără să-l privesc.
- În doliu, după cine?! mă întreabă el, ridicând tonul.
- După libertatea mea.
Cobor din maşină, lăsându-i mască pe toţi cu ţinuta mea drăgălaşă. Păşesc uşor în Biserică, acompaniată de tatăl meu. Căci, el trebuie să mă conducă. Acesta nu-mi adresează nici un cuvânt, căci l-am avertizat că aşa o să mă îmbrac. El ştie, prea bine, că sunt o rebelă şi îmi bat joc de orice şi oricine mă supără, în acest caz, îmi bat joc de această nuntă.
Ajunsă în faţa părintelui, mă priveşte ciudat, apoi spune:
- Nu este cam.. ciudată ţinuta?
- Nu este treaba ta! Tu doar căsătoreştene odată, şi lasă-mă în vacanţă.
Acesta începe să zică aceeleaşi cuvinte, când doi oameni ce se iubesc, hotărăsc să facă acest pas în faţa lui Dumnezeu. Însă nu şi în cazul meu, clar, eu sunt obligată, nu îndrăgostită de acest fraier.
- Angel, îl iei în căsătorie pe tânărul Chad? mă întreabă părintele.
- Am de ales? întreb eu oftând. Da îl iau, din păcate.
Acesta, continuă să vorbească ca mai apoi să-l întrebe pe Chad:
- Chad, o iei în căsătorie pe tânăra Angel?
- Deşi aş prefera să mă spânzur, o fac de dragul părinţilor mei. Da o iau. Spune el oftând şi mârâind.
- Cu toate acestea spuse, vă declar soţ şi soţie. Poţi săruta mireasa!
Măresc ochii cât cepele la auzul acestor cuvinte, neînsemnate spunând:
- Dacă îndrăzneşti să mă atingi, te împuşc, când dormi!
Însă tânărul nu mă i-a în seamă şi îşi lipeşte buzele de ale mele, formând un sărut, dar unul scurt.
După nuntă ceilalţi invitaţi s-au dus la petrecere, însă nu şi eu. Eu am rămas acasă cu Chad.
Priveam cerul, fără pic de nor pe el. Îmi place să stau ore în şir şi să privesc, cerul. E singurul lucru care mă linişteşte.
Îmi aduc aminte că nu sunt singură în cameră, şi că-s într-o rochie neagră.
- Întoarce-te! Vreau să mă dezbrac.
- Acum sunt soţul tău, am dreptul să te văd în toată splendoarea ta.
Mârâi la el, şi acesta ridică mâinile în semn că se predă. Scap rapid, de rochie, îmbrăcând o preche de pantaloni negri, rupţi, acompaniaţi de un maieu alb. La gât îmi aşez "zgarda" cu ţepi şi în picioare îmi i-au teneşi negri.
- Gata.
Acesta se întoarce, privindu-mă puţin buimac. Chipul său, frumos, exprima puţină tristeţe în timp ce ochii săi albaştri îmi dădeau aceelaşi sentiment, greaţă. Nu ştiu de ce, ai mei au vrut să ne căsătorim şi fac pariu că aici e mâna şi alor săi, dar nu am de gând să-mi distrug viaţa cu unul ca el. Am crezut că voi întâlni dragostea.. că voi fi iubită, nu că voi fi obligată la o astfel de căsătorie. Sper că nu au de gând să facem şi copii.. că o să le bag pe gât o serie de înjurături de toată frumuseţea.
- O să ies pe afară, tu faci ce vrei, dar să ştii că nu o să dormim în aceelaşi pat!! îi spun eu, apoi dau să plec.
Acesta mă prinde de încheietura mâini, întorcându-mi privirea spre el.
- Suntem căsătoriţi, iar ai noştri s-ar supăra dacă nu am dormi împreună..
Oftez, dând din cap, în semn că mă predau. Îmi dă drumul la mână, iar eu părăsesc încăperea. Am de gând să stau la piscină, să-mi privesc reflexia. Vreau doar linişte.. ziua de azi a fost una obositoare!
Cobor scările în grabă, ieşind afară, ajungând în dreptul piscini mari. Mă aşez în fund, privindu-mă. Chipul meu alb, exprima tristeţe şi nervi, dar mai ales oboseală. Nu trebuia să le fac pe plac alor mei. Mai bine refuzam, fugiind undeva unde să nu mă găsească nimeni. Acum, trebuie să-mi împart patul cu acel enervant şi să fiu soţia lui. Oribil!
Nu înţeleg de ce m-am lăsat convinsă de ai mei, mai bine refuzam.. ăhh.
Din cauza firmelor, eu sunt "luată" de un idiot. Ce mă voi face? Ce?
Aceste întrebări îmi învăluie mintea. Este pentru prima dată când habar nu am ce să fac, cum să fac să scap.. habar nu am.. şi ce e cel mai rău, este că nu am fost înstare să-mi refuz părinţi la 20 de ani. Exact am 20 de ani şi m-am lăsat convinsă aşa uşor. Adică să fim serioşi, nu m-am lăsat convinsă de ei, atunci când au încercat să-mi dea jos pirceurile şi m-am lăsat acum?! Pur şi simplu mi-am dat dracului libertatea..
Oricum, există divorţ! După ce îşi contopesc cele două famili firmele, bag divorţ.
Mă ridic, cu greu de pe jos, îndreptându-mă spre camera mea. Acolo unde mă aşteaptă idiotul de Chad. Ajung rapid în faţa uşii, intrând fără să bat. Il pot observa pe tânărul băiat, cum stătea aşezat în fund, purtând doar o pereche de boxeri. Corpul său lucrat, îmi trimite doar gânduri perverse. De ce naiba nu s-a lăsat complet gol?!
Acesta mă observă în faţa uşii, zâmbiind în colţul guri.
- Vrei să dormi sau o să mă priveşti aşa toată noaptea?
- Taci, fraiere! Eu să te privesc pe tine?! De parcă eşti vreun făt frumos, ce să spun.
Mă îndrept spre pat, aşezându-mă pe suprafaţa moale, întinzându-mă şi acoperindu-mă cu plapuma.
- Să nu te prind că mă deranjezi! spun eu închizându-mi ochii.
- Ai de gând să dormi aşa? O să-ţi fie cald! spune el, începând să râdă.
- Nu risc nimic, cu tine. spun eu, adormind.
Sper ca mâine să nu fie aici.. să fi fost doar un vis urât, un coşmar..


Ps: Capitol necorectat. ^^
Ps 2: Cam puţin primul capitol, dar mă revanşez data viitoare. Promit.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.



Răspunsuri în acest subiect
Casatorie, aventuri, sentimente ascunse si replici acide - de Lexxu - 19-02-2012, 01:11 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Slalom printre sentimente Neris 3 2.895 03-09-2012, 02:04 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Sentimente uitate *|Dea|* 14 8.098 16-04-2012, 10:32 AM
Ultimul răspuns: *|Dea|*
  Sentimente atarnate de-o franghie Peppers 8 4.930 12-02-2012, 03:21 PM
Ultimul răspuns: onu'
  Sentimente puse pe hârtie Rose ^^ 1 1.799 12-01-2012, 11:39 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Sentimente si senzatii.Poezii Storymaker 15 8.433 08-01-2012, 08:51 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Sentimente pe hârtie :]. `Shadow. 2 1.844 07-08-2011, 08:15 PM
Ultimul răspuns: `Shadow.
  Sentimente si ganduri yaoi maniac 0 2.198 22-06-2011, 02:36 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Rupte din sentimente Ichigo. 6 3.532 08-06-2011, 09:04 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  Talente ascunse... Uchiha_Shana 2 2.788 23-05-2011, 08:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  [split] Sentimente si senzatii.Poezii Reveuse 0 1.659 27-03-2011, 01:00 AM
Ultimul răspuns: Reveuse


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)