Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Primul meu Cosplay si emotiile de dinainte de Otaku - can u help me? -

#1
Am muuulte intrebari pentru Cosplay-eri care sunt mai experimentati. Dar nu cred ca e cazul acum.
Pentru ca e prima data cand fac cosplay si prima data cand voi merge la acest gen de festival [ Otaku deci ] am mii de emotii si chestii. You knaw.. x3 .
Hotarata sa fac cosplay , m-am uitat pe net la tot ce imi trebuie si asta nu conteaza. M-am decis si am vizualizat cum voi arata . O voi face.
Problema e ca nu stiu daca sa ma inscriu si sa fac ce stiu. [ Eh, vorba vine ] . O mai spun dinnou , sunt noua si ar trebui mai intai sa vad cum ar trebui sa fie si apoi sa urc si eu pe scena, cand voi afla cum si ce.
Nu mi se pare o risipa sa ma imbrac si sa nu fac nimic decat sa ma uit. Ba chiar voi cunoaste unele persoane in realitate . Persoane cu care am vorbit numai online ^^. Si desigur, o sa castig experienta necesara prin ' vizualizare ' o.o' . Cumva XDD
Parerea voastra care va pricepeti [ chiar si incepatori ca mine x3 ] care este? :3.
Andd : Stiti site-uri care sunt sigure si bune? Poate pot gasi o peruca intre 80- 150 lei , mi-ar fi usor daca as gasi cu 150 si sa fie si buna :3.
Aw, uitasem . Nu stiu daca este bine sa intreb, dar o voi face : ' ) . Voi ruga un moderator sa-mi faca 'observatii' daca nu este locul potrivit pentru intrebare dar : Cine merge la Otaku anul asta? [ 2012 , desigur : ) ]
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:



Răspunsuri în acest subiect
Primul meu Cosplay si emotiile de dinainte de Otaku - can u help me? - - de i Ramenn. - 16-01-2012, 09:21 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O sa faceti cosplay la Otaku? Shuichi 1 3.258 01-04-2013, 06:58 PM
Ultimul răspuns: Azazel
  Festival Otaku Cosplay Elly 0 3.232 21-04-2012, 12:07 AM
Ultimul răspuns: Elly
  Intalnire (cosplay) la Otaku ssakura3 8 5.720 18-05-2011, 01:06 PM
Ultimul răspuns: SilviuSsj5
  Cosplay la Otaku Flaw 9 8.266 10-05-2011, 10:19 AM
Ultimul răspuns: Mizuki Lulu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)