Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alexander (U-KISS)

#1
[Imagine: xander-i-just.jpg]
Numele: Alexander Lee Eusebio
De asemenea, cunoscut sub numele de: Xander, Monkey, Twitter Monster, domnul Hottie, King Kong, Alien Alexander
Născut: 29 iulie 1988 (23 de ani) Macao
Ocupatii: Cântăreţ, rapper
Anii activă: 2008-prezent


La data de august 2008, Alexander a debutat în calitate de membru al boyband, U-KISS, cu piesa "Not Young" de la primul lor album mini , "New Generation". În timpul petrecut alaturi de trupa, ei au lansat 4 mini-albume (New Generation, Bring It Back 2 Oldschool, ContiUkiss şi Break Time --- ultimul său album în calitate de membru) şi 1 full album intitulat, "Only One". Cantecul lor cele mai populare până în prezent este "Man Ni Ha" de pe mini-albumul "ContiUkiss".
U-KISS, de asemenea, a făcut turnee şi s-a promovat în jurul Asia şi au fost foarte populari în Japonia, Indonezia, Singapore, Filipine, Malaezia, şi Thailanda.
Alexander a ebutat ac solo în 9 Decembrie 2011 printr-un eveniment ce a avut loc la Akasaka Blitz în Tokyo. Aceasta este prima dată când se desfăşoară pe scenă fără U-KISS, fostul său grup. Ultimul lor concer împreună având loc în luna decembrie a anului trecut. A organizat evenimente solo în Malaezia şi Japonia.
Acum se întoarce cu un nou album intitulat "I Just".
Piese deja lansate:
I Just
Oh! Baby
Bad Girl (Eng. Version)
So... se întoarce! Ce fericire. Voi ce credeţi despre lansarea lui solo? :-?
[Imagine: ngod3l.jpg]
I shall be singing for you through the night



Răspunsuri în acest subiect
Alexander (U-KISS) - de ZuZuu:) - 22-12-2011, 10:32 AM
RE: Alexander (U-KISS) - de Buubz :) - 01-01-2012, 01:43 PM
RE: Alexander (U-KISS) - de Yun. - 26-06-2012, 02:09 AM
RE: Alexander (U-KISS) - de Diana_Alexa - 01-12-2013, 12:08 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  U-Kiss Nami 5 5.161 08-04-2011, 09:20 PM
Ultimul răspuns: Alysu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)