Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

True Blood

#1
Un serial pe care l-am terminat de curand si de care m-am si indragostit10
Actiunea se petrece in orasul Bon Temps, unde traiesc atat oameni cat si vampiri (:X), shapeshifteri si alte creaturi mitice.Bineinteles ca vampirii sunt printre principalele creaturi din film, asa ca scenele sangeroase nu lipsesc nici ele.
Personajele sunt numeroase, dar cei care ies cel mai mult in evidenta sunt Sookie (o tipa care auzea gandurile oamenilor), Bill (vampirul de care Sookie se indragosteste inca din primele episoade), si nu in ultimul rand Eric 105. Eric este....sexy 21. Adica Edward este nimic pe langa el.
Ce sa mai zic...filmul este facut dupa volumele "Vampirii sudului", si actiunea este aproape identica cu cea din carte.Oricum sfatul meu este sa vedeti mai intai filmul.Altfel stricati tooooata actiunea (spun din proprie experienta).
Deocamdata sunt doua sezoane de cate 12 ep fiecare, iar al treilea cica apare in vara anului 2010 (groaznic de mult pana atunci).
Ce-mi place cel mai mult este ca vampirii sunt vampiri in adevaratul sens al cuvantului.Cu colti si sange si ahhhh :X. La inceput mi se parea ciudat ca nu aveau coltii la canini cum este in mod traditional, insa te obisnuiesti pana la urma.
Oriucm suspansul si fazele funny fac din acest serial unul dintre cele mai bune 3.Cel putin eu vi-l recumand cu toata inima deoarece chiar merita.
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*



Răspunsuri în acest subiect
True Blood - de nolazy - 06-10-2009, 01:27 PM
RE: True Blood - de Crazy~Tenshi - 31-03-2013, 01:16 AM
RE: True Blood - de Teh - 06-02-2010, 02:48 PM
RE: True Blood - de Flash - 06-02-2010, 06:41 PM
RE: True Blood - de Monica Wksv - 29-03-2011, 02:19 PM
RE: True Blood - de Camelie. - 15-04-2011, 11:23 PM
RE: True Blood - de sickness - 04-07-2011, 05:00 PM
RE: True Blood - de Ayame Chan - 04-07-2011, 05:13 PM
RE: True Blood - de gothic_yumi - 08-07-2011, 12:52 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)