Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Eroul tau

#2
Eroul meu este si va fi mama. ^^
Desi avea cancer si ulcer ea a luptat pentru noi, dar mai ales pentru mine (eu ramanand mezina familiei). O priveam noaptea cum se vaieta in liniste de dureri... Iar ziua o priveam cum muncea, cand veneam acasa o vedeam cum muncea... Mama i-a facut pe cei din jur sa o iubeasca, iar dupa moartea ei ea a ajuns in ochii mei cea mai mare eroina. Isi punea prioritatiile altora pe primul loc, iar ea ramanea la coada listei... :] Mama a fost si este o persoana minunata. Mai mult decat minunata! O stiti pe Papana? Nu se poate sa nu o stie cineva. : ] Ea cu mama se intelegeau, iar cand Papana a aflat de moartea ei avea o fata indurerata. Nu e o scoprie. Ci stiu ca odata mi-a adus un leu, desi nu avea bani, a "preferat" sa-i imparta cu mine. : ] Nimic nu este ceea ce pare a fi. Cum si mama se zbatea si desi nu arata ca mai are putin si lesina [si da, a lesinat o data] etc. ^^
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
Eroul tau - de Storymaker - 14-12-2011, 03:04 AM
RE: Eroul tau - de yaoi maniac - 15-12-2011, 04:56 PM
RE: Eroul tau - de Liar - 18-12-2011, 09:06 PM
RE: Eroul tau - de Nero19 - 10-08-2015, 01:00 PM
RE: Eroul tau - de cartof - 26-08-2015, 05:32 PM
RE: Eroul tau - de Yune_chan - 29-03-2016, 09:33 PM
RE: Eroul tau - de TLDR - 30-03-2016, 08:53 AM
RE: Eroul tau - de Ale-chan - 27-04-2016, 07:50 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)