Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Copii si sexul/dragostea

#9
Am aproape 15 ani dar nu pot sa zic ca am avut nu stiu cati(ce) iubiti si relatii.
Mi se pare in primul rand stupid.
Mi s a intamplat sa stau cu prietenele pe o banca,la un suc sau ceva de genu...
Inchipuie ti.
Vine unu la camasa suflecata cu ochelari,creasta si atitudine de cocalar si te ia "Ce face fatele? "[analfabet pe deasupra] dupa care iti cere nr de telefon.
Bun...[n am facut eu asa ceva]Sa zicem ca il dai si...?Unde duce relatia asta?
Adica multi/multe au iubite/iubiti doar 'de dragu de a avea','just for fun',ca sa vada lumea si sa nu zica "Io to si p'aia...Mironosita aia la care nu s a uitat in veci vreun baiat" sau "Ia uite l si pe fraierul ala..."Intelegeti voi.

Nu cred ca la 13-15 ani avem nevoie sa ne 'implicam' intr o relatie.Ar trebui inca sa copilarim.
De sex nici nu se mai pune vorba...Chiar umbla hormonii in tine de nu te mai poti abtine?

E aiurea.Nu spun ca e mare pacat sa ti placa de cineva,sa iesi la o inghetata cu persoana respectiva sau la o plimbare in parc dar...Deja pipaitu' pe dupa bloc si sexu' mi se par ne la locul lor.Groaznic[si penibil in acelasi timp] e ca am colege care vin si striga in gura mare ca au facut o nu stiu unde cu nu stiu cine si prosti care se iau de tine...care..chiar mi s a intamplat sa vorbesc cu un asemenea specimen si sa intervina unu si sa-mi zica "Dar tu n ai de unde stii daca tu nu prea iesi din casa[vorba vine].In oras se mai intampla...Si sex si droguri"
Pai asta e absolut stupid pentru ca...
1.N avea el de unde sti ce fac eu cu timpul meu si ce stiu eu
2.Pentru ca ma doare-n pix de chestiile de genu' asta.Pot sa ma duc la patinoar,la biblioteca[Dau un exemplu] si ma distrez potrivit varstei mele.Nu trebuie sa ma duc sa ma f*t dupa un copac ca sa arat cine-s yo.

M am vospit acum ceva timp si vine una la mine si mi zice "Cum de te a lasat maicata?Pe mine nu m ar lasa in veci"

Pai normal ca nu la cum te stie.Parintilor le e frica deobicei..Si din simplul fapt ca vrem sa ne vopsim cred ca am luat o pe cai gresite.Noroc ca mama stie ca nu sunt ca restul colegelor mele.

Deci in concluzie:
~Nu stiu ce "dragoste" poate exista intre 2 pusti de a 9 a
~Tinerii prefera sa aiba iubit/a din cauza reputatiei si a 'lipsei de ocupatie'
~Sexul ar trebui inceput la cel putin 17-18 ani cand esti putin mai copt la cap(daca nu si mai tarziu ca nu e nici o problema)
~Daca stai in banca ta nu insemna ca esti un ratat[staying cool is cool]
~Parintii nu zic numai prostii cand ne spun ca suntem prea mici pentru o relatie[stiu ei ce stiu] dar asta nu insemna ca trebuie sa i urmam ca un catel de companie.Sa mai avem si judecata noastra.
[Imagine: tumblr_ljt9kkUjPo1qe6xr2.gif]

"An intellectual solve the problems,a genius avoid them"



Răspunsuri în acest subiect
Copii si sexul/dragostea - de matzaplouata - 08-09-2011, 11:19 PM
RE: Copii si sexul/dragostea - de +Rin+ - 21-12-2011, 12:34 PM
RE: Copii si sexul/dragostea - de Storymaker - 21-12-2011, 01:27 PM
RE: Copii si sexul/dragostea - de Amy :3 - 21-12-2011, 03:54 PM
RE: Copii si sexul/dragostea - de C r i s a - 09-09-2011, 01:07 AM
RE: Copii si sexul/dragostea - de Panzer - 09-09-2011, 10:14 AM
RE: Copii si sexul/dragostea - de Teh - 09-09-2011, 02:38 PM
RE: Copii si sexul/dragostea - de sickness - 13-09-2011, 09:34 PM
RE: Copii si sexul/dragostea - de Flash - 14-09-2011, 01:54 PM
RE: Copii si sexul/dragostea - de Panzer - 14-09-2011, 08:13 PM
RE: Copii si sexul/dragostea - de Sign of hell - 12-12-2011, 03:52 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Copii si sexul/dragostea Azazel 1 3.506 09-09-2011, 02:40 PM
Ultimul răspuns: Azariah'
  Copii ÅŸi telefoanele Flash 38 16.630 14-04-2011, 06:52 PM
Ultimul răspuns: LoLix


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)