Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shutter Island

#1
[Imagine: Shutter_Island_1250786156_2009.jpg]


Scurta descriere:

Teddy Daniel si Chuck Aule sunt doi politisti trimisi sa prinda o pacienta cu boli mentale scapata din sanatoriu. Ei ajung pe o insula izolata (si ciudata) de pe langa Massachusetts, unde descopera un plan periculos bazat pe minciuna si inselatorii. De asemenea, cei doi politisti au de a face cu fortele naturii si trebuie sa gestioneze o revolta din cadrul sanatoriului. Incercarile celor doi de a afla adevarul sunt barate de mai multe ori de doctorul John Cawley, directorul ospiciului. Politistii sunt hartuiti de o forta nevazuta, care se foloseste de amintirile lui Teddy despre sotia lui moarta, Dolores.

---

Nu o sa folosesc cuvinte mari, nu ma caracterizeaza genul acesta de lucruri.
in opinia mea, citatul urmaator sta la baza filmului:
"Cand te uiti indelung intr-un abis, abisul se uita si el la tine".
Eu unul i'as da nota zece daca cineva mi'ar cere'o.

*Astept "minusuri" ca nu am folosit cuvinte gen: genial,incitant,cinematografic,labirint psihologic etc, cand era de asteptat de la o regie marca Scorsese.

Va astept cu pareri! =D

Daenerys EDIT: Poate data viitoare faci o recenzie subiectiva a filmului in loc sa copiezi descrierea si sa zici 3 vorbe seci. Trec cu vederea de data asta.


[/MODEDIT]
If I could give you one key, and one key only to more abundant life, I would give you a sense of your own worth, an unshakeable sense of your own dignity as one grounded in the source of the cosmic dance, as one who plays a unique part in the unfolding of the story of the world...



Răspunsuri în acest subiect
Shutter Island - de Robb' - 19-11-2011, 02:22 AM
RE: Shutter Island - de Crazy~Tenshi - 26-08-2012, 11:33 PM
RE: Shutter Island - de CyBeR - 27-08-2012, 02:47 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)