Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[+15] That F***ing Thing Called Love

#5
Okey, am ajuns si eu pe aici din pura curiozitate si cum sunt doar doua capitole m-am gandit ca as putea sa le citesc.

Prolog
Hmm, interesant. Imi place ideea si banuiesc ca pe asta se va baza in mare parte ficul tau. Ai transmis o chestie destul de adevarata prin acest prolog si anume ca daca cineva te iubeste cu adevarat atucni iti va accepta si defectele si nu va incerca sa te schimbe. Sau cel putin eu asta am inteles. Oricum, mie imi place prologul si pot spune ca ma face curioasa in legatura cu ce va urma.

Capitolul 1
De mult nu am mai citit ceva scris la persoana a treia, deci cred ca va fi interesant. Asa, din acest capitol am inteles ca baiatul nostru, Antoine, este atat de indragostit de acea fata, Chloe, incat ar fi in stare sa faca orice pentru a-i demonstra ca este demn de ea. Toate bune si frumoase pana aici, dar baiatul nu prea s-a gandit inainte de a accepta acea provocare, iar acum nu ii e prea bine.
Descrierea - hmm, exista, nu e rea, dar parca mai mergea. Mai puteai adauga ceva atunci cand se povestea despre fata de care este el atat de indragostit, poate ceva mai multe detalii. Oricum, banuiesc ca vom afla pe parcurs mai multe despre personaje, deci n-are nimic.
Greseli - sincer nu am vazut, dar nici nu m-am uitat dupa ele.
O chestie pe care am observat-o, parca ai trecut prea repede de la acea fata la povestea templului. Cred ca mai mergea adaugat ceva cum ar fi mai multe detalii despre cum ajunsese el sa accepte acea provocare, ce se intamplase inainte, nu stiu, ceva mai multe detalii sau ceva prin care sa faci legatura cu povestea templului.

Capitolul 2
Asa, deci eroul nostru a dat de fantoma acelei fete ce fusese ucisa acolo cu mult timp in urma. Interesant, la asta nu ma asteptam. E bine sa surprinzi cititorul. ^^
Dar parca nu a simtit nimic baiatul cand si-a dat seama ca sta de vorba cu o fantoma. Nici un pic de teama, spurprindere, soc, nimic. Pur si simplu a inceput sa vorbeasca cu ea. La fel la partea cu lesinul, puteai descrie mai mult ce a simtit in acel moment, nu doar ca a lesinat si ca s-a trezit afara si etc.
Dialogul dintre cei doi, pai, a fost destul de amuzant, mai ales cand fantoma l-a luat cu lectii despre bunele maniere. Chiar m-a facut sa rad, iar daca asta era intentia, atunci e bine.
A, da, si legat de acea intelegere dintre ei, nu prea ai dat multe detalii despre ea. Mai puteai spune ceva. Plus ca a acceptat parca prea usor intelegerea fara sa puna niciun fel de intrebari.

Asa, legat de descriere, stiu ca la persoana a treia descrierea sentimentelor nu este atat de ampla precum la cele la persoana intai, dar ceva descriere din aceasta trebuie sa existe. In capitolul intai a fost putina si in capitolul doi la fel, dar parca mai mergea si ti-am spus unde anume.

De asemenea ai mai putea adauga detalii cum ar fi: inflexiunile vocii, tonul, mimica, gesturi, ca sa intelegem mai bine cum anume se comporta acele personaje, cum vorbesc etc. Cred ca asta ar ajuta la o intelegere mai buna a celor ce se intampla in poveste si de asemenea la ceea ce vor personajele sa spuna. De exemplu daca sunt ironice sau serioase etc etc.

De titlu nu ma voi lega deoarece banuiesc ca este in stransa legatura cu ficul, sau cel putin pana acum asa pare. Cred ca va fi o poveste interesanta. Imaginatia mea deja a luat-o putin pe aratura si astept sa vad ce se va mai intampla, deoarece banuiesc ca lucrurile se vor mai complica putin pe parcurs, iar acea fantoma are si ea rolul ei, nu doar sa-l scoata pe baiat din pestera si gata.

Pe mine m-ai facut curioasa, deci astept continuarea si daca ai timp ma poti anunta si pe mine cand o pui, te rog? ^^
[Imagine: air_gear_by_zzfoxzz-d31fttj.png]




Răspunsuri în acest subiect
[+15] That F***ing Thing Called Love - de Googga - 30-10-2011, 05:38 PM
RE: That Fucking Thing Called Love(+15) - de Leontina - 02-12-2011, 11:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The only thing that I care (Tweety and Ame ) Tweety 11 5.058 26-06-2011, 03:03 PM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 2.956 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)