Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scene...Momente...

#6
heloo

Primul post:
Prima poza nu-mi place. E miscata si ma dor ochii de la pomii -cred ca sunt pomi- de pe fundal. Ai zis ca nu le-ai editat, dar cum ai reusit sa faci efectul ala? Nu stiu altii, dar mie nu-mi place deloc efectul, din cate am inteles e la niste prieteni ar trebui sa evidentieze "personajul" principal, dar mie mi se face ca face chiar invers, distragand atentia de la subiect.
Poza a doua e draguta, dar e miscata. Imi place "mesajul" -daca se poate numi asa-, ma duce cu gandul la infinit.
A treia poza e prea dulce -ma rog, pisica din ea 21-. Imi place cum ai prins-o -asa, cu boticul ala mic deschis si ochisori inchisi-. Cand am vazut poza primele cuvinte care mi-au venit in minte au fost "Oficial imi merge bine", cam asta imi exprima mie.
A patra poza, e acceasi pisica, doar ca nu mai e asa draguta -pisica-. Nu-mi place cum se uita la mine. Ma rog, trecand peste frica mea 21, ai fi putut sa o editezi, nu mult, doar sa umbli putin la contrast.
A cincea poza imi place, ai prins bine cerul, dar cum am zis mai sus, mergea editata, poate un crop nu i-ar strica. Bucatica aia de stalp cam enerveaza si nici cu casele nu ma impac eu prea bine.
A sasea e draguta. Mai lucreaza la unghiuri e tot ce pot sa iti spun acum. Cred ca ar fi aratat mai bine daca era facuta drept.
La a saptea poza nu pot sa spun decat lafel ca la cealalta, adica e draguta. Intradevar unghiul e mai bun, dar nu e un punct fix care sa iti sara in ochii.
Ultimele 2 poza nu-mi plac. Prima e mica si culorile sunt prea accentuate, iar a doua e prea miscata.

Al doilea post:
Prima poza e destul de buna. Ar fi mers facuta din departare, si alb-negru pentru ai da un aer de mister si vechime.
A doua poza e mai buna. Chiar imi place, e genul de poza linistitore la care te uiti si spui cu jumatate de gura "ah, abea astept sa vina vara" 21.
Ultima poza imi place. E pe Transfagarasani -cred ca am scris bine-? Am si eu o poza cu drumul asta in calculatorul vechi. Nu imi place bucata de iarba neclara din fata.

Ultimul post:
Prima poza este si mai sus, am comentat-o o data, deci nu o s-o mai fac o data.
A doua. Ah, pisica ta ma uraste, o preferam cu ochii inchisi 24. Poza e buna, lumina nu e deloc ok, dar asta se rezolva cu o plimbare printr-un program de editare..
Ultima poza e draguta. Nu imi exprima nimic -inafara de primavara-. Unghiul nu e cea mai buna alegere facuta, iar firele de cablu cam deranjeaza -stiu ca nu puteai sa le dai mai incolo 24-

Nu am zis nimic de calitate si claritate pentru ca stiu ca folosesti telefonul mobil. Am trecut si eu prin asta cu nu foarte mult timp in urma si sincer sper sa nu se mai repete.
Ai poze bune dar nu stralucite. Cam acelasi lucru pot spune si despre idei, bune, dar inca nu ies pe deplin din banal...

Spor la fotografi cat mai bune, si bafta in continuare! hug
-sper ca nu te-ai suparat pe mine, nu vreau sa te supar. iti spun unde ai gresit pentru a reusi sa corectezi in timp + de asta am incercat sa nu fiu ironica si rea-
WOW, ce comentariu lung!!!
[Imagine: YWk6O.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Scene...Momente... - de Saravis - 02-10-2011, 05:28 PM
RE: Scene...Momente... - de Amy :3 - 20-10-2011, 06:12 PM
RE: Scene...Momente... - de Saravis - 07-11-2011, 05:31 PM
RE: Scene...Momente... - de Genest - 07-11-2011, 09:13 PM
RE: Scene...Momente... - de Saravis - 22-11-2011, 06:44 PM
RE: Scene...Momente... - de Alicia - 11-01-2012, 02:00 AM
RE: Scene...Momente... - de Saravis - 17-01-2012, 07:09 PM
RE: Scene...Momente... - de Amy :3 - 27-01-2012, 09:05 PM
RE: Scene...Momente... - de Saravis - 04-02-2012, 05:00 PM
RE: Scene...Momente... - de Loreleii :] - 08-02-2012, 12:41 PM
RE: Scene...Momente... - de Alicia - 09-02-2012, 12:51 AM
RE: Scene...Momente... - de Saravis - 27-02-2012, 08:56 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)