Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce ati vrea sa vedeti de la un volum oneshot...

#3
K, am onoarea sa postez primul raspuns.
In general prefer Adventure, Fantasy,Vampire putin Romance, Horror si de ce nu Slice of Life. Pentru Horror trebuie sa adaug ca povestea trebuie sa fie pretext pentru scenele inspaimantatoare si nu invers.
Despre Mecha, nu este un gen printre favorite decat daca se include intr-o poveste de tip Evangelion care pune mai mult accent pe latura psihologica si drama personajelor si nu lupte intre robotei.
Despre genul School Life: as prefera ca autorii romani sa foloseasca scolile din Romania (cele despre care cunosc, mai bine spus) si nu sa se inspire din cele din Japonia (daca nu le-au frecventat). Nu poti scrie despre ce nu cunosti. A, si uniformele... oricat de mult imi plac cand vine vorba de manga si anime, la noi nu se poarta. Mi-ar placea foarte mult sa citesc un School Life ca la noi.
Cam atat in linii mari.
Daca am uitat ceva voi veni cu completari.
Cred ca e important sa raspundem la o astfel de intrebare. Daca vrem ca piata si fenomenul Manga sa se dezvolte la noi in tara ar trebui sa ne preocupe si propria productie, asa cum e ea... mica 10



Răspunsuri în acest subiect
RE: Ce ati vrea sa vedeti de la un volum oneshot... - de kigan - 19-07-2012, 08:43 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)