Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Manwha

#1
# eu am cautat daca mai era un astfel de topic dar nu am gasit so.. in orice caz daca mai exista unul, rog un moderator sa-l stearga pe acesta ^^

Manwha/manhwa sunt manga'urile coreene si nu cele japoneze. Se pot identifica usor dupa grafica [destul de frumoasa zic eu ^^] sau numele personajelor [foarte.. complicatoase XD]. Here you go more info~ http://en.wikipedia.org/wiki/Manwha
Eu personal m-am apucat de citit manwha acum ceva timp [citeam si inainte fara sa stiu exact ca sunt manwha si nu manga, insa oricum nu atat de mult ca acum] si sincer imi plac foarte mult, mult mai mult decat manga'urile japoneze. Asta datorita faptului capovestile sunt mai credibile, exista mai putine clisee iar fetele au mai multa atitudine si nu sunt asa cry-baby like in japanese manga >.>; Sunt si comice [note Goong, unde atunci cand este o discutie serioasa urmeaza o pagina in care te prapadesti de ras ^^;], iar pe mine numele personajelor ma amuza mai mult decat ar trebui D: Mi-e cam greu sa le retin ce-i drept but I try to do my best DD:

Other manwha fans around? :3
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.



Răspunsuri în acest subiect
Manwha - de Aylin - 01-08-2011, 03:46 PM
RE: Manwha - de Panzer - 01-08-2011, 08:24 PM
RE: Manwha - de Liar - 01-08-2011, 09:58 PM
RE: Manwha - de Flash - 09-09-2011, 06:24 PM
RE: Manwha - de yaoi maniac - 10-09-2011, 11:04 AM
RE: Manwha - de mariska - 10-10-2011, 11:03 PM
RE: Manwha - de Miauti - 28-10-2011, 10:04 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)