Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor

#47
Am noroc sa am parinti care isi vad de treaba si isi baga nasul in lucrurile lor, nu ale mele. Sunt de acord ca atunci cand un copil se comporta ciudat, incepe sa vina dimineata acasa, chiuleste in fiecare zi de la scoala, are ochii rosii si tuseste des, sa isi bage nasul si sa incerce sa descopere ce se intampla. Dar atunci cand e mereu la fel, nu face nimic rau si se comporta perfect normal il lasi dracului in pace ca e treaba lui. Daca nu vrea sa iti spuna ceva e pentru ca nu are incredere in tine, pentru ca povestesti la toti vecinii, si ar trebui ca parintii sa se uite intain la ei si apoi la copiii lor. Mama vede jurnalul meu ca pe orice caiet pe care il am. N-o intereseaza ce scrie. Adica eram odata intr-un magazin de haine cu mama si la un moment dat a venit o fata cu maicasa ca sa isi cupere o poseta. Si a inceput maicasa. " Fetita mi-a spus ca i-a fost rusine sa va ceara geanta asa ca am venit si eu cu ea.".Mama mi-a zis ca nu suporta genul asta de parinti care isi tradeaza pe fata copiii. Mi-a spus ca a respecta copiii e acelasi lucru cu a respecta adultii. Asta cred eu...
[Imagine: universul1.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor - de hero1hero - 07-07-2012, 01:06 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)