Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor

#46
Tata a fost politist, deci cica n-am voie cu facebook, sa comunic cu alte persoane dupa internet ca zice ca sunt toti vagabonti, n-am voie jocuri ca cica stric pc'u, sa pun poze pe internet si chestii din astea. De aia nici nu le-am mai zis nimic din ce fac eu la calculator. Inafara de chestii gen ma joc sau ma uit la ceva. Nu prea ma controleaza, adica aproape deloc ca ori n-au timp, au treaba sau sunt obositi. Vreau sa spun.. am si poze yaoi pe calculator de o gramada de timp si ei nu stiu de ele 21 Si nici n-are folderul parola sau ceva. Cred ca asta inseamna ca nu prea ma controleaza 39 Stiu ca ii mint, adica nu le zic ca mai comunic si cu alte persoane si chestii din astea, dar e vina lor ca ii considera pe toti si toate ce nu ii stiu din real oameni rai.
Nu prea vorbesc cu nici unul dintre ei, sau .. de exemplu am incercat ieri sa vorbesc un subiect placut cu mama si ea dintr-o data devine serioasa, imi zice ca eu sa nu fac asta sau mai stiu eu ce, nu are simtul umorului deloc, la fel si tata. De aia nu-mi place sa vorbesc si nici n-o s-o fac cu ei despre teme de genul. Daca zic la naiba sau ceva, zice mama "de unde ai invatat cuvantu asta" -.-"" Pfoa, si sa mai adaug, cand am fost in excursie cu clasa, eu nu am baut bere si n-am petrecut toata noaptea cum au facut unii din clasa, ci am fost cuminte. Da si cand am ajuns acasa eram obosita si nu mai stiu ce zisasem, apoi spune tata ceva gen:Uite, nu trebuia sa mearga in excursie ca acu se rasteste, ne raspunde etc. Dupa ce ca fusesem cuminte -.- Dar ma abat de la subiect, deci eu nu sunt de acord cu accesul unui astfel de parinte la prea multe chestii ce tin de intimitatea noastra. De aia multi nu comunica cu parintii, daca le zici ceva ei ori te pedepsesc, cearta, mustreaza sau nu pricep gluma si devin serios, e enervant.
[Imagine: 6sc1l3.jpg]
For every 99 times, you looked me in the eye,
swore you weren't lying and I was so blind..



Răspunsuri în acest subiect
RE: Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor - de Ciquita - 07-06-2012, 12:58 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)