Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor

#45
Well, let's see. Sunt pro si contra....
In sensul ca parintii mei nu sunt deloc rai, nu ma controleaza si daca eventual intru pe facebook sa vad o poza funny in loc sa rad singura o chem si pe mama sa rada cu mn, cat despre tata el nu e interesat de nimic niciodata. Mama ma intelege si nu avem probleme deloc. Tin minte ca acum 1 an imi incepusem un jurnal si gasisem in librarie un carnet cu lacate cu cheie pe care l-am si cumparat si scriam seara in el. Odata mama a intrat sa imi spuna noapte buna in camera mea chiar cand voiam sa inchid lacatul si ma enerva ca nu voia sa se inchida. Mama a venit langa mine abia dupa ce am inchis jurnalul si cu parere de rau mi-a zis cv de genu "Crezi ca sunt asa de rea incat sa fie nevoie sa inchizi jurnalul cu lacatul? ". De atunci nu am mai apelat la chestii securizate pentru ca miam dat seama ca nu e nevoie. Pe mine chiar nu ma deranjeaza cand mama e curioasa sa citeasca mesajele de pe telefon ma intreaba dak ma supar, chiar ii arat cum sa intre acolo (am telefon cu touch si mama nu prea se descurca) si radem impreuna de tampeniile pe care le discut cu colegele, iar cand plec cu gasca la o pizza ma suna odata, ma intreaba unde sunt si daca stiu cand ajung acasa si gata. Adica nici eu nu sunt genul ala care sa aiba ceva de ascuns sau da de banuit. Chiar acuma mama sta in fotoliu cam la 8 metri de mine si se uita la TV si nu e curioasa ce scriu eu, chiar pe la pagina 3 am vazut un comm amuzant si i l-am citit si ei si a ras cu mine. Singura chestie de care intreaba mama des si care o intereseaza sunt lucrurile perverse. Adica de intrebarile gen "In animeuri sunt lucruri indecente? " "Pe site-ul ala se discuta chestii perverse? " etc ma lovesc cam des. Daca mai dau de site-uri cu injuraturi prefer sa ii explic "cum stiu eu mai bn" mai tarziu decat sa ii arat, insa despre yaoi mama nu stie nimic inca si nici nu prea vreau sa mi-o imaginez daca ar afla.

Despre parintii aia care te controleaza fara sa iti spuna si fara sa le pese de ce crei consider ca, sorry guys, exagereaza si nu le-ar strica o vizita la psiholog. Cat despre copii/adolescenti, imi pare sincer rau pentru voi, incercati si voi sa le explicati ca facand ceea ce fac racesc relatiile dintre voi si poate reusiti sa faceti ceva. No, fie ca va place sau nu, asta e parerea mea si modul in care traiesc, va salut si plec sa daruiesc comentarii si altor dezbateri. Bye![/align]
Ajutati-ma sa-mi indeplinesc visul: sa-i vad pe micutii astia adulti! Tot ce trebuie sa faceti e sa dati click!
[Imagine: r6KlR.png] [Imagine: IZpPm.gif] [Imagine: MRb1Z.gif] [Imagine: Z8Pjv.gif]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor - de DarkAngeI - 05-04-2012, 09:12 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)