Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor

#44
Mie nu mi se pare prea ok ca parintii sa-ti controleze telefonul/ce ai in pc/ jurnalul si alte lucruri personale. Tin minte ca acum o luna mi-am lasat jurnalul pe birou (vina mea ca am fost neatenta) si cand am venit de afara ce credeti? Mama sorbea din caffea si imi citea randurile. M-am enervat asa de tare pe ea, incat am izbucnit urat. Totusi, m-am calmat si i-am zis sa nu se mai repete. A inteles (spre uimirea mea). I-am explicat ca nu are de ce sa ma controleze, desii sunt un copil problema la scoala si alte chestii din trecut care ma urmaresc. Tot imi spunea ca nu vrea sa ajung iar sa ma droghez si alte lucruri pe care le tot repeta ea. I-am explicat ca nu are de ce sa se ingrijoreze si m-o lasat in plata mea. Eu sunt total impotriva, ca parintii sa te tot controleze. Adica, asa ce ajungi? Si la 20 de ani cand ar trebui sa ai intimitatea ta sa te controleze mama, cand esti cu un baiat la suc, cu telefoane? sau pe unde esti? 23. Aiurea. Asa, s-ar ajunge si la chestiile mai demult cand parintii aranjau casatoriile propriilor copii cu cine aveau chef.
Nu-s de acord deloc. Intimitatea mea- nimeni nu are dreptul sa o invadeze si punct.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor - de Lexxu - 17-03-2012, 01:59 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)