Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Harajuku

#9
Citat:in romania nu se gasesc haine Harajuku

Nu sunt de acord. Daca esti suficient de creativ gasesti alternative pentru orice. Spre exemplu, poti merge intr-un magazin second hand de unde sa cumperi cele mai colorate tricouri pe care le gasesti, poti scormoni prin dulap si sa-ti alegi o pereche de pantaloni scurti din denim sau din ce mai vrea muschiul tau de care sa agati niste insigne. Colanti/ sosete/ jampiere/ strampi de toate culorile gasesti aproape in orice magazin, iar pentru accesorii puteti vizita sectiunea pentru copii din Meli Melo (am vazut acolo destul de multe agrafe, bratari, inele si lanticuri haioase, cu buburuze, broscute sau mai stiu eu ce detalii pluribombonice).

Stilul mi se pare unic si interesant, desi nu e ceva ce eu as purta pentru ca e prea...incarcat, iar eu sunt o persoana comoda. Daca mi s-a intamplat sa fiu facuta satanista pe strada atunci cand purtam o rochie neagra si o pereche de sandale joase, nu as vrea sa ma gandesc la cum as mai fi etichetata in caz ca as aborda un astfel de stil. xD

Cred ca Harakuju se potriveste cel mai bine adolescentilor, fiind un stil ce se bazeaza pe culori tipatoare si accesorii de tot felul. Ar fi putin cam ciudat daca te-ai prezenta asa la facultatea, la un interviu sau la locul de munca, nu?
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~



Răspunsuri în acest subiect
Harajuku - de Ichigo. - 29-03-2011, 09:54 AM
RE: Harajuku, Mai tare decat Emo - de Drama Queen - 01-08-2011, 01:35 PM
RE: Harajuku, Mai tare decat Emo - de Alicia - 25-08-2011, 01:07 PM
RE: Harajuku, Mai tare decat Emo - de i Ramenn. - 03-11-2011, 05:53 PM
RE: Harajuku, Mai tare decat Emo - de hiimera - 09-01-2012, 02:12 PM
RE: Harajuku, Mai tare decat Emo - de yaoi maniac - 09-01-2012, 06:36 PM
RE: Harajuku, Mai tare decat Emo - de hiimera - 09-01-2012, 09:00 PM
RE: Harajuku - de Agrona - 22-03-2013, 04:06 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)