Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

-_- Un " help " cer si eu !

#1
Problemuta mea nu e cine stie ce , dar e indeajuns incat sa ma streseze zilnic.

In acest an s-a transferat in clasa mea o tipa [ pe numele`i Andrada ] , care a adus numai probleme. Profesorii o considera un necaz pe capul lor , iar diriga` e disperata de atitudinea ei. La inceput mi s-a parut o persoana ok si cu minte [ avand in vedere ca a venit de la Liceul de Informatica ] , si cum toti colegii mei voiau sa rada de ea , mi-am zis sa fac eu pe " eroina " si sa o ajut sa se integreze. cum eu eram " pacifista " clasei , si faceam parte din cam toate bisericutele , am introdus-o in " grupul vesel " , unde a fost bine primita , si sub aripa mea protectoare. Apoi ea a inceput sa flirteze cu cativa colegi si in cele din urma a ajuns intr-o relatie fulgeratoare cu un tip din clasa. Toata lumea vorbea de ei doi si au ajuns cei mai populari. Treptat ea s-a indepartat de mine si chiar a ajuns sa-mi fure lucruri si sa ma jigneasca de fata cu prietenii , iar apoi sa se lege si de ceea mai intelegatoare si inocenta colega si prietena a mea. Asta m-a enervat destul de tare si am ajuns intr-o situatie tensionata cu ea. Am vrut s-o trezesc la realitate si i-am zis cateva lucruri ... Atunci a inceput razboiul dintre noi. Dupa multe confruntari , barfe si cuvinte rautacioase , eu m-am saturat de prezenta ei , dar din moment ce nu o pot eu exmatricula si nici nu a facut lucruri atat de grave care sa duca spre asta , mi-am zis sa opresc cumva conflictul acesta. As putea foarte simplu sa-i zic ca vreau sa ne imprietenim si toata lumea e happy , caci ar accepta prietenia unei persoane ca mine [ ar putea copia lejer la teste , lucru care ar scuti ploaia de 2 si 3 ce se abata in fiecare ora asupra ei , iar faptul ca sunt indragita de profesori si au incredere in mine , ar scuti-o de alte probleme cu ei , daca ii iau apararea ] , dar din moment ce caracterul ei fitos , fals , superior , jignitor , etc. nu ma atrage , prefer sa pun punct altfel. Mi-ar conveni sa ajungem la un compromis , in care sa nu ne mai vorbim , jignim sau criticam , dar nu stiu cum sa ajung la acest pas.

As fi recunoscatoare celor care mi-ar da un sfat pentru a linisti apele intre mine si colega mea " creata si la par si la minte " , intr-un mod calculat si bine pus la punct , fara alte conflicte.

^^





Răspunsuri în acest subiect
-_- Un " help " cer si eu ! - de Danb - 18-03-2011, 05:47 PM
RE: -_- Un " help " cer si eu ! - de SnowFlake. - 18-03-2011, 06:37 PM
RE: -_- Un " help " cer si eu ! - de Danb - 18-03-2011, 06:53 PM
RE: -_- Un " help " cer si eu ! - de Flash - 18-03-2011, 07:20 PM
RE: -_- Un " help " cer si eu ! - de Me†al. - 18-03-2011, 08:04 PM
RE: -_- Un " help " cer si eu ! - de Danb - 18-03-2011, 11:47 PM
RE: -_- Un " help " cer si eu ! - de Cookiesor - 23-03-2011, 10:06 PM
RE: -_- Un " help " cer si eu ! - de Danb - 24-03-2011, 01:07 PM
RE: -_- Un " help " cer si eu ! - de Wunderbar - 26-03-2011, 01:30 AM
RE: -_- Un " help " cer si eu ! - de Danb - 26-03-2011, 01:57 AM
RE: -_- Un " help " cer si eu ! - de Wunderbar - 26-03-2011, 03:10 AM
RE: -_- Un " help " cer si eu ! - de Danb - 26-03-2011, 03:47 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)