Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vinerea se intampla multe

#2
Hai ca las acum comentariu. Deci:

chipul obosit locuitorilor plaiului obosit. Repetitie. Ai grija. Foloseste sinonime. Uneori nu se observa aceste repetitii care pot fi suparatoare dar aici da. Data viitoare fi mai atenta. ( x2 obosit )

si ia locul facand luna sa-l paraseasca pe al sau sau. Nu stiu la ce te.ai referit la sfarsit. Al sau sau ? Ori ai tastat din greseala inca o data cuvantul Sau si nu ai mai terminat propozitia ori nu stiu o.O.

Sagetile luminoase ale soarelui isi fac aparitia intr-o incapere mica in care o tanara doarme insa nu pentru mult deoarece linistea care domnea in camera este perturbata de zgomotul asurzitor al soneriei telefonului ce o anunta ca dimineata abia a inceput iar ea are de invata pentru ultima zi a saptamanii. Este o fraza lunga si incurcata. Ai grija, desparteste.le prin virgula, nu prea stii sa pui virgula, iar repeti unele cuvinte din primul paragraf, mi se pare prea curand sa le repeti. Aici pe mine m.ai facut sa mi se intoarca limba in gura. Deci ai grija.

In rest mai aceleasi greseli. Ai unele greseli de tastare care se observa, adica sunt prea evidente. Cam mananci literele, ti.e foame :)) ? Propozitiile tale, adica mai bine zis fraze sunt foarte incurcate. Fa.le mai mici ca sa intelegem si noi ceva. Dupa ce termin de citit o fraza nu mai inteleg nimic. Uneori incearca sa le mai desparti cu virgula sau punct si incepi o alta propozitiie cu litera mare. Faci repetitii, adica asa mi se pare mie. La inceput a fost dar ai grija cu ele, poti folosi multe sinonime, sunt din belsug. Naratiunea este ok, dar dezvolt.o , mereu se poate mai bine. Descrierea, fiindca narezi la persoana a treia este mai greu sa ma faci sa simt acele sentimente, dar mai adauga, aici nu prea mi.a placut, data viitoare sper sa fie mai bine. Actiunea umpic grabita. Numele personajelor imi plac, chiar daca Ann este cam tipic si banal o.O. Numele ficului imi place si este original. In schimb numele capitolului nu mi.a placut,Bun Venit ? Doar atat ? Puteai sa ii gasesti un tilu mult mai bun. In fine, cam attat ca ma grabesc la scoala :D
[Imagine: Jun0xCa.png]



Răspunsuri în acest subiect
Vinerea se intampla multe - de Cookiesor - 15-03-2011, 12:08 PM
RE: Vinerea se intampla multe - de Daria - 15-03-2011, 12:37 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce se intampla cand treci pragurile magiei? Monica Wksv 23 10.112 13-05-2009, 09:13 PM
Ultimul răspuns: chiriro


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)