Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Clannad & Clannad After Story

#1
[Imagine: clannad-2.jpg]
Furukawa Nagisa si Okazaki Tomoya sunt protagonistii.

Clannad este un anime, probabil mai putin cunoscut, dar care mie mi-a placut mult. Este o combinatie de romance, comedie...si poate putina bataie pe alocuri.(Genul predominant este romance)Nu stiu daca o sa intelegeti exact despre ce vorbesc, decat dupa ce urmariti anime-ul...fiindca nu e ceva bazat pe sex sau ceva asemanator ci pe sentimente adevarat profunde.
Anime-ul Clannad ( クラナド ) prezinta povestea lui Tomoya Okazaki, un tanar elev in anul 3 de liceu maturizat inainte de vreme din cauza problemelor familiale. Mama lui a murit intr-un accident de masina cand el era copil, din cauza acestei tragedii tatal lui a inceput sa devina alcoolic. Certurile au devenit dese intre Tomoya si tatal sau. In urma unei confruntari intre cei doi, Tomoya este ranit la umar si de atunci relatia cu tatal lui s-a racit complet si cu timpul a devenit delicvent.
Intr-o zi, in drum spre scoala, intalneste o fata ciudata pe nume Nagisa Furukawa, care este cu un an mai mare dar din cauza unei boli repeta anul scolar. Ea este mai mereu singura. Tomoya si Nagisa incep sa fie mai mult timp impreuna si incet incet, viata lui Tomoya se indreapta spre o noua directie invaluita in mister. Firea lui pozitiva atrage in jurul sau diferite personaje feminine cu care se va imprieteni si care ii vor schimba perspectiva asupra vietii.
Povestea continua in seria a doua, intitulata "Clannad After Story".
(Cam asta ar fi descrierea)
Nu stiu daca a mai vizionat cineva Clannad, dar...incercarea moarte n-are 4
Am revenit. Am avut o perioada in care nu am reusit sa stau pe niciun forum, respectiv animezup. Sper sa nu existe vreo problema 4
Nu stiu daca voi mai pleca brusc sau daca voi reveni dupa.



Răspunsuri în acest subiect
Clannad & Clannad After Story - de Juneko - 08-03-2011, 11:14 PM
RE: Clannad & Clannad After Story - de Syryus - 18-02-2013, 03:07 PM
RE: Clannad & Clannad After Story - de Weyland - 26-08-2013, 10:28 PM
RE: Clannad & Clannad After Story - de Romania - 05-10-2013, 12:34 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)