Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The 4400.

#1
Am căutat, dar nu am găsit niciun topic cu serialul acesta. [:

Cei 4400 (nume original The 4400) este un serial de televiziune american, ştiinţifico-fantastic.
Serialul prezintă povestea a 4400 de oameni dispăruţi în decursul a 60 de ani şi aduşi înapoi (toţi odată) într-o bulă de lumină pe plaja Highland. Ciudat este că oamenii nu au îmbătrânit absolut deloc şi ei privesc viaţa ca şi cum tot ce se întâmpla înainte să fie răpiţi ar fii fost ieri. Deşii toţi încearcă să-şi reia vieţile de unde au rămas este puţin mai complicat, fiecare obsrvând pe parcurs că are o anumită "putere specială", una mai complexă decât cealaltă. Viaţa fiecărui "4400" este urmărită îndeaproape şi, deşi nu ar trebui, ei sunt discriminaţi oriunde ar merge.
Lily - una dintre cei dispăruţi - s-a întors gravidă, chiar dacă atunci când a fost răpită nu era, iar cel ce se preocupa cu aflarea misterului răpirii consideră că acel copil este cheia dezlegării oricărui "mister".
Totuşi, la un moment dat un agent de teren - Tom - reuşeşte să ia legătura cu cineva din viitor care-i spune de ce au fost răpiţi atât de mulţi oameni, dar nu-i spune unde i-a dus.

Serialul are patru sezoane: primul sezon are 5 episoade, iar restul de 3 au câte 13 episoade. Eu sunt momentan la sezonul 2. D:

Aş vrea să mai aud (mă rog, citesc) păreri , dacă vizionaţi serialul sau dacă cineva l-a şi terminat... [:



Răspunsuri în acest subiect
The 4400. - de Abbeh. - 17-02-2011, 01:37 PM
RE: The 4400. - de Who? - 17-03-2011, 09:56 PM
RE: The 4400. - de Abbeh. - 18-03-2011, 06:04 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)