Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Apa, muzica si tu

#1
Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lor.


Capitolul I
Prietena sau rivala?


Drumurile se incruciseaza mereu, mereu apar si dispar persoane din viata ta, mereu apar obstacole, mereu trebuie sa treci peste ele, iar daca nu reusesti renunti. Cea mai buna prietena a mea sa folosit de mine, iar in cele din urma a castigat. Dar a fost o lupta? Atata timp cat ea a mintit se poate spune ca a fost corec? Nu mai are rost sa ma plang acum, cea mai puna prietena a mea a devenit cea mai mare rivala. Cum de am putut fi atat de oarba, mereu dorea tot ce aveam eu, haine, machajuri, prieteni si pana la urma marea mea iubire. Pentru mine el a fost prima iubire, iubirea pe care nu o pot uitat, eram impreuna de trei ani. Sunetul strident al telefonului ma trezeste la realitate. Observ ca ma suna Hinata. Oare pe ea o pot numi prietena?
-Ce vrei? Vocea mea era rece si dura.
-Sakura,stiu cum te simti. Sa sti ca Sai te cauta ca disperatul. Te rog sa ramai in casa.
-Nu are rost sa ma caute acum pentru ca eu am plecat din oras un timp, sau mai mult decat cred . Vreau sa-i spui sa ma uite, sigur nu va mai auzi de mine deci sa nu-si faca griji ca apar pe acolo.
Am uitat sa ma prezint, numele meu este Sakura Haruna, am 17 ani si tocmai am trecut prin prima dezamagire in dragoste. Inchid telefonul si ma imbrac intr-o rochita roz, parul meu roz imi cade usor pe spatele , iar ochii mei verzi sclipesc din cauza lacrimilor pe care le tin cu greu. Imi iau chitara si cobor scarile, pe masa vad un bilet si incep sa-l citesc.
"Saku, am plecat cu fetele la o petrecere, sa fi cuminte. Stiu ca ai deja 17 ani, dar daca vrei sa vorbim sunama si vin acasa. Si imi pare rau ca a trecut atat timp sa-ti dai seama ce prieteni ai."
Ies din casa si merg pe plaja, simt nisipul fin sub picioare. Ma asej si incep sa cant la chitara, lacrimile imi invadeaza chipul. Nu mai vreau sa sufar, nu mai pot, privesc valurile care se apropie usor de mal. Iubesc ata de mult mare, iubesc apa apa sarata, iubesc valurile. Mi-ar placea sa traiesc in apa, precum sirenele din povestile pentru copii. Imi las chitara si pasesc usor spre apa. Cu cat ajung mai departe simt ca nu mai am nisipul sub picioare, inot putin si apoi ma las dusa la fund. Privesc in sus si vad ca lumina devine din ce in ce mai slaba. Din lumina apare un brat care ma trage in sus, deschid gura si apa sarata imi umple plamani.
Brusc simt ca apa din plamani mei este inlocuita cu aer, incep sa tusesc si sa scuip cantitati mari de apa. Langa mine era un baiat brunet, cu ochii negri si chipul alb.
-Sai...Dupa ce am spus numele lui am simtit cum ochii mei se inchid, cum somnul ma cupride usor.
Deschid ochii si vad cerul instelet, intorc privirea si vad un mic foc pe plaja. Ma ridic repede si imi pierd echilibrul, simt doua brate care ma prind de talie si ma pun pe picioare.
-Multumesc.
-Nu te puteam lasa sa mori. Ai o voce super. Apropo ma numesc Sasuke. Tu cine esti? Nu imi puteam gasi cuvintele, nu imi aminteam cum ma numesc, ma pierdeam in ochii lui. In cele din urma reusesc sa spun si eu ceva.
-Multumesc, cred. Sakura, incantata.
Brunetul ia chitara mea si incepe sa cante, ascult ritmul si incep si eu sa cant niste versuri care cred ca se potrivesc:


Imi aduc aminte cum a inceput
Ai venit la mine doar pentr-un sarut
Am stiut de-atunci ca esti un alt prefacut
Si-am crezut in tine doar o zi si atat

Acum stiu ce vreau, inteleg prea bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
Acum stiu ce vreau, stiu foarte bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
(Nu am timp de tine)

Sunt acum departe si iti pare rau
Dar numai pot fi piesa unui joc de-al tau
Pare-a fi o gluma, dar stiam de mult
Un sfarsit inseamna un alt inceput

Acum stiu ce vreau, inteleg prea bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
Acum stiu ce vreau, stiu foarte bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
(Nu am timp de tine)

Mi-amintesc ca-ntr-o ultima noapte-am vazut
Cum teama simteai (poate ca iubeai)
Pentru mine-i un joc ce de mult l-am pierdut
Dar nu mai conteaza prea mult...
Sunt acum departe, sunt acum departe

Sunt acum departe si iti pare rau
Dar numai pot fi piesa unui joc de-al tau
Pare-a fi o gluma, dar stiam de mult
Un sfarsit inseamna un alt inceput

Un alt inceput, un alt inceput, un alt ïnceput

Acum stiu ce vreau, inteleg prea bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
Acum stiu ce vreau, stiu foarte bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
(Nu am timp de tine)

Acum stiu ce vreau, inteleg prea bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine
Acum stiu ce vreau, stiu foarte bine
Nu mai pot sa stau, nu am timp de tine

-Trebuie sa plec. Lacrimile mi-au invadat chipul pentru a doua oara, am inceput sa fug spre casa, uitand complet ca chitara mea a ramas la brunet. Am deschis usa si am fugit pe scari in sus, am trecut pe langa camera mea si am urcat la mansarda. Am deschis geamul si am urcat pe acoperis, imi placea atat de mult sa stau pe acoperis, sa privesc luna si stelele, sa las totul in urma si sa ma las purtata de val. Am inceput sa vredonez aceiasi melodie, de data asta nu ma mai gandeam la Sai, nu mai plangeam, nu mai eram trista. Ceva era schimbat, dar nu stiam ce. In fata casei a oprit o masina. Din au coborat...



Poze:

Sakura: http://kagome-haruno.deviantart.com/art/...t-96323124
Rochia Sakurei: http://www.fashionfuss.com/alice-olivia-...k-dress-1/
Chitara Sakurei: http://www.citytheft.com/stolen-classica...500-reward
Sasuke: http://quizilla.teennick.com/user_images..._full.jpeg

Melodia pe care o canta Sakura: http://www.youtube.com/watch?v=oH2QvkWIifk



Răspunsuri în acest subiect
Apa, muzica si tu - de tamoshiku - 16-01-2011, 07:28 PM
RE: Apa, muzica si tu - de tamoshiku - 23-01-2011, 01:04 AM
RE: Apa, muzica si tu - de Kyung.Oppa - 27-01-2011, 08:31 PM
RE: Apa, muzica si tu - de Moon princess - 29-01-2011, 08:46 PM
RE: Apa, muzica si tu - de Alyssia~Bulinuta~Roz - 30-01-2011, 12:36 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Muzica si mai mult ..... alex 2 2.567 17-09-2012, 06:42 PM
Ultimul răspuns: alex
  Muzica pentru inima mea Hope 3 3.483 05-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Muzica sufletului meu ..Chris. 32 17.035 10-05-2011, 09:15 PM
Ultimul răspuns: Rinnie
  Muzica si Talentul Iubirii Reea4 4 5.641 23-07-2009, 09:40 PM
Ultimul răspuns: Eve.
  Crima si muzica love_anime 6 4.543 23-07-2009, 09:47 AM
Ultimul răspuns: Yoko
  Muzica sufletului(SasuSaku) Alexi 48 55.667 14-07-2009, 02:33 AM
Ultimul răspuns: Mitzuke.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)