Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tutorial Pt Realizarea Unui AMV!

#1
rog unul dintre moderatori/admini sa faca threadul asta sticky, deoarece consider ca este important pt aceasta sectiune a forumului.


dar fiind ca sunt circa 3 ani de cand fac amv-uri, am hotarat sa fiu primul care sa faca un tutorial pt realizarea unui amv pe forumul Yumeria.

So it Begins:

PROGRAMUL RECOMANDAT DE MINE ESTE SONY VIDEO VEGAS 7.0e

- nu introduceti scene mai mari de 10 de secunde in amv, pt k devine monoton
- melodia sa fie una mai ritmata (nu neaparat rock, poate fi si house )
- putine efecte nu ar strica, dar sa nu fie prea multe deoarece devine prea "tras de par"
- foloseste un program mai complex care sa iti ofere mai multe posibilitati de a manui mai bine frame'urile
- eu folosesc urmatoarele programe pt a crea amv's:
- Ultra Video Splitter(tai orice scena din formatele media - inclusiv .rm , .rmvb, .mov)
- Sony Video Vegas 6.0(am migrat de curand la 7.0c): cel mai bun. sediul unde se creeaza un amv de calitate: poti sa maresti imaginea, pt a scapa de subtitrarea crop'ului respectiv; poti introduce SUTE de efecte variate, care le poti combina in fel si chip, si arata bine. nu in ultimul rand, poti sa deschizi fiecare frame in parte si sa il editezi.

Cine are alte nelamuriri, pm me. efectele lui video vegas le vedeti la thread-ul facut de mine cu amv-urile mele.

Acesta e manualul, sper sa va foloseasca. De Fapt va va folosi sigur daca sunteti pusi pe treaba!

Video Vegas 7.0 Manual Download Link.
http://www.megaupload.com/pt/?d=27ILNHPW



Răspunsuri în acest subiect
Tutorial Pt Realizarea Unui AMV! - de Kyo - 07-07-2007, 01:37 AM
RE: Tutorial Pt Realizarea Unui AMV! - de Kitsune Of Shadows - 27-08-2007, 09:59 AM
RE: Tutorial Pt Realizarea Unui AMV! - de Liviu- - 27-09-2008, 11:49 PM
RE: Tutorial Pt Realizarea Unui AMV! - de Kyo - 01-10-2008, 12:27 PM
RE: Tutorial Pt Realizarea Unui AMV! - de Liviu- - 01-10-2008, 03:15 PM
RE: Tutorial Pt Realizarea Unui AMV! - de Kyo - 04-10-2008, 01:09 AM
RE: Tutorial Pt Realizarea Unui AMV! - de lord_shadow - 15-03-2009, 11:34 AM
RE: Tutorial Pt Realizarea Unui AMV! - de ---Snow--- - 10-04-2009, 06:57 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)