Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh]

#39
Capitolul 19


- Yu, fratioare, trezeste-te, razbatu prin creierul amortit, glasul lui Shin.
Deschid cu greu ochii si privec in jurul meu. Se pare ca ma aflam intr-o temnita imputita, ce colcaia cu sobolani si cate un schelet sau doi, inca mai atarnand in lanturi, aratand ca se simteau bine aici. Ma uit prin celula si il vad pe fratemiu cum statea in lanturi si in jurul sau se aflau lumanari mari, aprinse, formand un semi-cerc, iar pe perete era ceara topita, formand si restul de cerc. Avea hainele facute aproape zdrente si rani pe trup, aratand ca urme de la bici. Vreau sa ma ridic, dar nu pot si ma uit in sus, vazand ca eram si eu inlantuit. Ce bucurie pe capul meu, ce sa spun. Incep sa trag de lanturi, incercand sa le rup, pentru a ma duse si sa il eliberez pe blond. Stiam ca lumanarile asezate in fata lui nu ii permit sa treaca, pana nu se topesc sau cineva le ia si asta ar insemna o vesnicie.
- Chiar daca vei reusi, tot nu poti ajunge la mine, ma opri glasul sau, facandu-ma sa ma uit la el, ca la martieni ala verzi de pe Pluto. Uita-te in jurul tau, ma indemna, zambindu-mi amar.
Ma uit si raman socat. In jurul meu era tamaie pisata, singurul lucru, ce ma oprea sa ma indepartez de la perete. In fata mea era un semi-cerc si puteam sa pun pariu pe canini mei, ca si dupa zid era continuarea cercului. Trebuia sa avem rabdare, iar fratemiu cam statea prost cu rabdarea, cred ca o sa-mi faca capul calendar cu "C" mare. Am tacut si am incept sa privesc tamaia pisata, care sclipea in lumina obscura din camera, care provenea de la lumanarile ce il inconjurau pe fratemiu. Ce frumos, peste cinci ani voi avea un Shin facut la rotisor. Daca unul dintre noi, ar pune mana pe o oglinda si o tina pana la miezul nopti si apoi sa il invoce pe tata in ea, ala ar cobori Iadul pe pamant, la propriu si nu la figurat.
Cat am stat acolo, am inceput sa ne jucam ca si copii mici Fazan sau diferite jocuri, pe care le jucam in trecut cu Kiro, cand mergeam undeva cu masina si sa nu ne plictisim pana la lacrimi, o palma mai sus si inapoi. In timp ce blondul se gandea sa faca un cuvant care incepea cu "or", sa ma inchida, usa de la celula fusese data in perete si pe ea aparu Isis, imbracata ca o egipteanca - o galeata sa vomit - si Luminor cu un maiou din plasa si cu guler din pene negre. Il aud pe fratemiu cum murmura urmatoarele cuvinte: "In momente ca astea imi doresc sa fiu orb". Aceste cuvinte, ma facura sa chicotesc usor si sa ii dau dreptate.
- Pot sa il ucid pe Yu? Il aud pe Luminor cu o roaga pe curva de masa.
Shin se napusti in fata si scoase un raget, asemenea leilor, cascandu-si larg gura, lasandu-ma uimit. Dinti sai, erau niste colti de dimentiuni diferiti, iar canini mai mari si puteam sa jur, ca el isi avea canini, culcati pe cerul guri asemenea serpilor veninosi. Femeia se napusti spre el si ii carpi o palma de i-a intors capul intr-o parte. Acest lucru ma facu pe mine sa scot un suierat si vampiroaica pica din picioare si daca nu o prindea libidinosul ala de hoit, lua foc. De ce a picat deodata din picioare? I-am distrus muschi si nervi picioarelor pana la bazin, lasand-o fara picioare pentru totdeauna.
- O sa caut parinti si o sa-i ucid! Tuna pe noi Luminor, facandu-ne sa izbucnim intr-un ras sadic si nebun.
- Onoarea iti apartine Luminatus, nu ai decat sa ii cauti in Iad, asta daca ai curaj, il iau peste picior, privindu-l amenintator, mai ales ca puteam sa il ucid oricand.
- Dar cred ca tata va fi foarte bucuros ca cel care i-a chinuit fii, s-a oferit singur pe tava de argint. As spune ca imi pare rau pentru tine, dar as minti, ii spuse in bajocora, Shin.
Luminatus in cap, isi musca obraji pe interior, apoi iesi din celula, cu mama lui in brate, care se miorlaia, ca nu isi mai simte picioarele. Dupa ce usa se inchise, imi felicit fratele pentru raget, iar acesta ma felicita pentru ca am lipsit-o pe Madam curva, de picioare, apoi am reinceput Fazan de unde am ramas si tot nu reusi sa ma inchida.
Parca ar fi trecut o vesnicie, usa de la celula se deschise din nou, dar de data asta, cu multa grija, atregandu-ne automat atentia. Ma pregateam sa mai iau pe careva peste picior, dar raman uimit, cand il vad pe Romeo intrat in celula, cu un capot negru de casa si descult. Era ud pe par, aratand ca a iesit de sub dus. Veni la mine si ma mangaie pe fata, cerandu-si scuze peste scuze. I-am spus ca nu am nimic, apoi i-am dat un sarut pe buze, dar se retrase rapid, dandu-mi de gandit.
- Ce s-a intamplat? Il intreb curios, cand vad, ca adevenit dintr-o data alert.
- Yu sa sti ca te iubesc si ai grija de tine pana mai vin, ca nu stiu cand pot sa ma mai strecor, fiindca parinti sunt tot timpul cu ochii pe mine mai nou, ma aunta si ma pupa usor pe frunte.
Iesi din temntita, inchizand usa la fel cu multa grija. Eu eram prea ingandurat sa aflu de ce s-a speriat de acel sarut. Am fost trezit de glasul fratelui meu, care striga la cineva sa nu ma atinga. Ridic privirea si il vad pe Luminor, beat-turta, doar in boxeri, venea spre mine. M-am dat intr-o parte, incepand sa trag ca un disperat de catuse, in timp ce tipam sa nu se aproprie de mine.
- Sti ce Yu. Cred ca tu te-ai culcat cu starpitura aia mica, dar a guitat ca un purcelus, aflat la taiere, cand l-am gustat, spuse lasandu-ma masca pe moment, apoi sa incep sa il injur de toti sfinti si de toate moastele. Sa vedem cum va face fratetu, spuse si se indrepta spre Shin.
- Luminor, jur pe ce am mai scump pe lumea asta ca am sa te ucid cu mana mea in chinuri! Tip la barbat, care acum era in cercul lui Shin.
Se parea ca amenintarile mele nu isi faceau efectul, fiindca acum l-a apucat pe blond de par, il ridica in picioare si il izbi cu fata de perete. Am inceput sa trag cu putere de lanturi, care cedara si cand am vrut sa ma reped la vampir, m-am izbit de un zid invizibil, care devenea alb, cand il atingeam. Atunci am injurat tamaia de toti draci. Strigatul fratelui meu, ma intrerupse si mi-am ridicat privirea ingrozit. Luminor imi viola fratele.
- Dai drumul hoi imputit! Tip ca din gura de sarpe si incep sa lovesc cu pumnii in aceea bariera tampita.
Am urlat la el, pana am ragusit, apoi am picat in genunchi si am inceput sa plang, blestamandu-ma in gand, ca nu eram puternic sa trec prin bariera si ca nu pot sa il ucid.
Mai bine eu, decat fratele meu, imi sopteam in gand, in timp ce plangeam amar, ignorand strigate-le de durere a blondului si gemetele de placere ale brunetului. Dupa vreo jumate de ora de chinuit, s-a simchisit sa plece, lasandu-l pe Shin, mai mult mort decat viu.
- Sunt bine, imi raspunse soptind, in timp ce eu, il priveam cu chipul brazdat de lacrimi. Mai bine eu, decat tu, fratioare. Cat de curand tata va incepe un adevarat razboi cu ei si atunci onoarea iti apartine sa ii ucizi, imi mai sopti, apoi adormi obosit.
M-am gemuit si eu putin si am incercat sa adorm, chiar daca nu puteam, ca in minte imi veneau acele imagini terifiante.
Mami... tati... ajutati-ne va rog...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
RE: Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] - de Nywa - 23-03-2011, 06:07 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Sharingan si timpul [+18 YAOI] Nywa 55 43.303 17-12-2011, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat]] Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] Nywa 84 59.926 17-12-2011, 01:34 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Just us... +18 [facut de manu&gabytsswh] Nywa 89 73.581 17-12-2011, 01:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)