Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh]

#31
Capitolul 15


Il strangeam in brate pe Romeo, in timp ce incercam sa il calmez, soptindu-i cuvinte linistitoare in ureche. Nu-mi venea sa cred, ca ii frica ca mi se va intampla ceva rau. Nu va lasat tata sa mi se intample ceva rau, fiindca numai prin mine, o poate aduce pe mama la viata din nou, in plus eu am mai aproape ochii de cei ai mamei, decat Shin. Doar sughita putin, apoi adormi in bratele mele. Nu dupa mult timp, adorm si eu...

Simt cum cineva ma atingea cu o pana pe obraz, buze, nas, gat si piept. Prind incheietura maini si deschid ochii. Langa mine era brunetul meu, cu o pana de paun, probabil luata din vaza de langa camera mamei si ma mangaia cu ea pe trup si fata. Ii zambesc si ii dau un mic sarut pe buze, apoi il intreb daca vrea sa mergem prin Venetia si sa facem poze.
- Dar sunt cautat si cu vopsea de par numai merge, imi spuse suparat, facand botic.
- Exista ceva ce se numeste saptca si ochelari de soare, il lamuresc si ma ridic din pat, intizandu-mi corpul asemenea unei feline.
Merg la baie si fac un dus rapid, apoi il trimit pe dhampir sa faca dus, cat timp eu cautam haine pentru amandoi. Dupa ce iesi de la dus, se imbraca cu hainele ce ii le-am pregatit. I-am pus o sapca in cap si niste ochelari cu lentile de ochinde pe ochi. Imi iau si eu ochelari cu lentile de oglinda pe ochi. Iesim afara si incepem sa vizitam toata Venetia. Am facut poze in San Marco, unde am facut o poza, in care eu si Romeo ne sarutam. Pe urma ne-am plimbat cu gondola prin canale, iar eu ii aratam fel si fel de cladiri vechi, muzeul din oras, de fapt doar corabia vikingilor, care era expusa afara.
Asa a descoperit multe lucruri despre Venetia, cum ar fi ca vampiri nu pot intra aici, fara sa se sinucida si ca aici au aghiotanti umani, care le fac treburile murdare cu gandul ca vor fi nemuritori. Cand auzi asta, chicoti usor, apoi se lipi de mine, cand trecu pe langa noi un sobolan. Sa inteleg ca brunetului nu ii frica de moarte si de mine, dar ii era frica de sobolani si soareci. Dupa o ora, gondolierul, se indrepta spre barcadier, pentru a ne lasa, fiindca calatoria dura o ora si te costa cincizeci de euro. Singur nu as fi mers, dar i-am facut voia tanarului, fiindca e de-a dreptul rusinos sa vi in Venetia si sa nu vizitezi piata San Marco, sa nu iti iei o masca si sa nu te plimbi cu gondola. La debarcader ma astepta tata, imbracat la patru ace si cu parul prin in coada de cal, iar langa el, se afla Shin cochetand cu tipa de la bilete pentru vaporas. As putea sa fac pariu pe o mie de euro, ca diseara tipa ii va fi in pat, iar dimineata pe fundul canalului, cu sapte kilograme de beton in corpul ei.
Iesim din gondola si tata ma imbratisa pe mine, intrebandu-ma ce mai fac, apoi dadu mana cu Romeo, zambindu-i prietenos.
- Ce spuneti sa mancam pranzul? Ne intreba tata, iar eu cu dhampirul am aprobat din cap. Shin sa mergem, spuse seful Iadului.
Am mers pe jos la un restaurant select, pe care il detinea fratemiu. Pe langa cluburi, el mai avea si restauranturi selecte. Intram in el si mergem la etaj, asezandu-ne la un separeu, iar eu constat ca tot etajul era rezervat doar pentru noi. Veni chelnerul cu meniuri si ni le dadu, iar eu l-am recunoscut pe chelner. Era tipul care lucra pentru blond si era demon, din cate imi aduc aminte. Mi-am comandat spaghete si inghetata, cu un Green Aplle si o Cola. Restul si-am comandat ce au vrut.
- Puteti sa va dati ochelari jos, ca aici suntem noi de noi, spuse Lucifer si irisi s-au accentuat.
- Ce cauti aici, tati? Il intreb curios, dandu-mi ochelari jos.
- Diseara e eclipsa si e timpul sa o eliberam pe Selene din trupul tau. Yu, e o povara sa porti doua suflete in trup si nu vreau sa ii mai tulburi sufletul mai mult, decat ii l-ai tulburat acum... sti tu cand, spuse tata, multumind ca ii s-a adus saltata cu cartofi prajiti si cotlet de porc.
Aprob tacut din cap si ma concentrez asupra mancari. In sfarsit am sa o vad pe mama in carne si oase si nu numai in poze. Din pozele care mi le-a arata blondul, mama era o tanara frumoasa, cu parul blond, usor ondulat la varfuri, cu ochii de un albastru-violaceu. Avea buze ca ale mele, dar era o persoana eleganta si plina de viata.
- Dar Yu nu va muri, daca ii se extrage sufletul? Intreba Romeo, iar in glas se simtea panica.
Shin ii explica ca in mine am doua suflete. Unul care este al meu si celalalt este al mamei mele, care si l-a bagat in mine, ca sa paote fi readusa la viata, cand eu voi fi mare. Dupa ce ii explicase, restul pranzului fu mancat in liniste de mortuala. Dupa ce am terminat de mancat, tata ma anunta, ca vom merge in cimitir pentru a atuce inapoi pe mama printre noi, dar nu acum, ci la ora doisprezece fix, ca atunci era explisa de luna mai puternica si ca eu nu voi pati nimic. Eu cu brunetul ne ridicam de la masa si iesim in strada, indreptandu-ne spre apartament.
Cumva Lucifer sau Luke, cum ii mai spunea blondul, reusi sa ne taie cheful de distractie. Cand am intrat in locuinta, tanarul ma imbratisa strans si incepu sa planga pe umarul meu, spunand ca nu vrea sa ma piarda. Ii dau un sarut pe gat si apoi incepand sa plang si eu. Abia asteptam sa se termine toate astea, sa fiu liber, ca pasarile cerului, dar nu prea puteam... trecutul isi cerea razbunare... eu ceream razbunare... inima mea cerea razbunare... insangerata...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
RE: Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] - de Nywa - 08-03-2011, 03:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Sharingan si timpul [+18 YAOI] Nywa 55 43.035 17-12-2011, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat]] Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] Nywa 84 59.709 17-12-2011, 01:34 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Just us... +18 [facut de manu&gabytsswh] Nywa 89 73.059 17-12-2011, 01:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)