Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum ati alfat ca Mos Craciun nu exista ?

#21
Asta e problema cu mentalitatea noastră: frate, Moş Crăciun există la fel cum există şi Crăciunul. Poate că nu vien să ne aducă cadouri şi poate nu există cu adevărat în carne şi oase, dar a spune că nu există, e ca şi cum ai zice că nu există Crăciun. există şi Moş Crăciun, în tradiţie, în inimile noastre, ş.a.m.d.

Acum, fără a deveni prea sentimentală... 21 am aflat de la verişoara mea; I mean, era răutăcioasă tare, mai mare ca mine cu vreo 2 ani, îmi tot zicea că sunt fraieră, să cred în Moş Crăciun la vârsta mea, ce chestie! Nici măcar nu ştiu câţi ani aveam but I don't care. Sincer, pentru început nu am crezut-o şi am vorbit cu mama. Explicaţia ei?
" Dacă nu ar exista Moş Crăciun crezi că s-ar mai face atâta publicitate pe seama lui? Normal că există! "
Mă rog ,asta pe scurt, pentru că nu îmi amintesc exact ce mi-a zis. Numai că de Crăciunul ăla am scotocit prin casă şi am găsit cadourile ascunse ( de atunci, a fost o tradiţie, eu şi frate meu mereu căutam cadourile înainte de Crăciun, deşi de atunci nu le-am mai găsit ). În orice caz, nu pot spune că am fost dezamăgită. Pur şi simplu se transformase într-un fapt. Moş Crăciun nu exista; şi era logic, mi-am zis eu, nu avea cum să ducă atâtea cadouri în întreaga lume.

Oricum eu cred în Moş Crăciun ca şi o tradiţie şi în inima mea există, chiar dacă nu mai e Crăciunul cum era înainte.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cum ati alfat ca Moş Crăciun nu exista ? - de Teh - 24-12-2010, 12:15 PM
RE: Cum ati alfat ca Moş Crăciun nu exista ? - de *Susuki~Chan* - 25-12-2010, 12:56 PM
RE: Cum ati alfat ca Moş Crăciun nu exista ? - de *ILY Yaoi Maniac* - 27-12-2010, 11:38 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cadouri de craciun. Liar 9 6.091 09-07-2012, 01:41 AM
Ultimul răspuns: Lia
  Exista.... Lye 29 16.227 25-04-2011, 09:54 PM
Ultimul răspuns: Hakusor.
  Cadou de Craciun pentru userul preferat Flash 8 5.486 25-12-2008, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)