Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum ati inceput sa ascultati acest gen de muzica?

#11
Ei bine,precum multi,am descoperit j-rock cu ajutorul anime urilor.Sincer,imi placeau mult melodii de inceput si de sfarsit de la Naruto,Inuyasha etc dar niciodata nu am avut...impulsul de a le cauta pe net sa vad cum se numesc sau cine le canta.Mi s-au parut ciudate.Eu nu le prea aveam cu rockul pe atunci dar totusi sunau bine.

Anul trecut mi s a intamplat sa butonez telecomanda pana cand am dat de Animax unde se difuza un Anime cu care nu ma mai "intersectasem" pana atunci(Romeo&Juliet).M am uitat pana la final,iar la final numai aud o melodie cu un ritm genial,respectiv Cyclone de 12012.Am stiut ca trebuie sa aflu neaparat ce i cu ending ul ala.Si asa am devenit obsedata de trupa asta.La inceput am refuzat sa mai ascult si alte formatii 21 O tineam pe a mea ca asta e cea mai tare trupa.

Pe la comentariile de pe YouTube tot scria ca Wataru (vo) seamana cu Ruki (vo) din The Gazette.Mi am zis sa vad si eu ce i de capul trupei asteia si sincer ma bucur ca am facut-o.Cred The Gazette e cea mai buna trupa j-rock.Au ajuns in locuri unde nicio trupa visual kei nu a mai pasit vreodata(citand un membru).

Dupa The Gazette am inceput sa mai vad si alte trupe.Am descoperit si J-rap ul.NobodyKnows+ chiar mi au placut de prima data cand i am auzit.Dupa cei J-rap au urmat si restul stilulilor de muzica so...
Cred ca asa se incheie povestea mea 21
[Imagine: tumblr_ljt9kkUjPo1qe6xr2.gif]

"An intellectual solve the problems,a genius avoid them"



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cum ati inceput sa ascultati acest gen de muzica? - de anime_addicted - 13-04-2011, 08:16 PM
RE: Cum ati inceput sa ascultati acest gen de muzica? - de +Rin+ - 08-08-2011, 03:54 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)