Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum ati inceput sa ascultati acest gen de muzica?

#21
La mine totul a început prin 2009 când căutam pe YouTube o piesă ce au dat-o la radio. Apăsam aşa la nimereală pe lista din dreaptă şi fără să-mi dau seama am dat click pe piesa celor de la U-KISS "Man Man Ha NI". Începusem să râd. Frezele lor şi mişcarea aceea de la refren erau absolut hilare :)). Mă amuza totul şi faptul că limba era atât de complicată şi o credeam chineză & other stuff. A doua zi am început să le povestesc colegelor despre marea mea descoperire şi le arătasem un video ce-l descărcasem pe telefon. Ne amuzasem copios în ziua aceea. Am venit acasă şi aveam un chef nebun să râd. Am clikuit lista şi am dat din nou de piesă. Au început să mi se mişte umerii, era ceva de necrezut. Apoi am continuat cu SNSD - Girls Generation, DBSK/TWXQ, Big Bang si aşa mai departe.
Astăzi ascult numa K-POP şi îmi amintesc cum râdeam la început, iar acum cânt ca o nebună în faţa clasei versurile reţinute ale pieselor precum Super Junior - Bonamana, care nu am crezut că-mi va place vreodată :)) sau SHINee - Lucifer 8->
[Imagine: ngod3l.jpg]
I shall be singing for you through the night



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cum ati inceput sa ascultati acest gen de muzica? - de ZuZuu:) - 15-12-2011, 11:23 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)