Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nu mai sunt eu si tu ... suntem noi

#10
Am incercat sa respect pe cat posibil dar acum voi decideti ... Apropo multumesc petru comentari tuturor:X:*
Am revenit cu un nou capitol sper sa va placa...

Capitolul lll - Oare cine esti cu adevarat??

Sakura P.O.V :
Era chiar Sasuke....Dar nu , nu putea fi adevarat , el acum ii departe ... Si totusi, semanau asa de mult
-Buna ! Cred ca voi trebuie sa fiti noi mei colegi , numele meu este Yuri si vom fi colegi in anul acesta de scoala-Spune baiatul cu un zambet bland pe buze.
Yuri...Dar cum ?! Adica seamana atat de bine cu Sasuke si pe deasupra , noi nu am avut nici un coleg Yuri din cate imi aduc eu aminte si Hinata a spus ca un fost coleg.Ceva nu e bine in toata harmalaia asta . Sau poate ochii mei imi joaca feste , poate dorul de el ma facut sa mi se para ca seamana cu Sasuke .
-Buna Yuri , numele meu este Hinata iar, baiatul blond este Naruto , fata care sta lipita de tine si se holbeaza ii Ino si fata de langa mine este Sakura si daca nu ma insel vei fi impreuna cu noi toti in clasa.
Un mic zgomot de clopotel se aude.
-Salvata de clopotel-Rostesc pe un glas cat numai eu sa-l aud.
Intru in sala de clasa.Imi arunc gheosdanul pe banca si ma trantesc jos.Ma uit suspicioasa prin clasa si il caut din priviri pe acel "Yuri" dar nici urma de el . Rasuflu usurata si ma uit la ceasul din fata mea si observ ca se sunase de 5 minute.Eram putin uimita avand in vedere ca am romana si doamna deobicei nu intarzie.Si uite vorbeam de lup vine doamna cu catalogul in mana si Yuri dupa ea .
-Buna ziua dragi copii aveti un nou coleg . Numele lui este Sakuma Yuri si vine din Los Angeles.
Te rog sa iei log in....
-"Te rog nu langa mine , Te rog nu langa mine"-Spuneam eu cu ochii inchisi
-In prima banca de langa geam.
-Perfect...
-Ati spus ceva domnisoara Haruno???
-Nu , doamna profesoara , nu am spus nimic.
Perfect...De ce fix astazi nu mi-am gasit cu cine sa stau in banca , numai astazi .
Intr-un fel nu vream sa par ignoranta dar imi aducea aminte de Sasuke si nu mai vreau sa rascolesc trecutul iar ,de fiecare data cand il vad ma gandesc , de ce nu ii Sasuke aici in locul lui si dece mi se pare ca seamana atat de mult chiar daca ca personalitati erau total diferite.
Ora a trecut greu , ma gandeam duar la faptu ca o sigura persoana , intr-o singura clipa , a putut distruge tot ceea ce am realizat in jumatate de an , ceea ce credeam ca niciodata nu ma va mai face sa sufer acum parca ar efect mai mare ca inaite.Cand intr-un sfarsit sunetul care anunta pauza a rasunat pe colidoarele liceului ma-m indreptat grabita spre curtea scoli cu gandul sa nu mai dau ochii cu el.In curtea scoli batea vantul in fiecare coltisor , nu se vedea chip de om nimic duar vantul imi mangaia parul si linistea provoca o urma de mister.Aveam engleza deci nu eram prea grabita spre sala . Ultimele cuvinte pe care lea rostit inainte sa plece imi rasunau in cap iar chipul sau imi facea o lacrima sa imi mangaie fata.Nu imi pasa de o absenta dar chiar nu ma simtiam in stare sa ma duc la ora , sa ma asez in banca si sa-l privesc din nou sau macar sa-l simt langa mine.Pur si simplu nu mai puteam.Am inceput sa-mi grabesc pasi catre parcul din fata scoli pentru a ma aseza pe o banca.Pana si cand paseam ii auzeam vocea rasunand in capul meu.
-Saku` , ai grija!!!-Se aude vocea brunetului .
"Saku" ?! asa ma striga Sasuke . Credeam ca ii duar in capul meu si cu toate astea am intors capul , era el , era Sasuke dar daca iar ma inselam daca era acel Yuri.Cand un sunet de masina se auzea din ce ince mai aproape.Il auzeam pe brunet ca ma avertiza , cu toate astea era cam tarziu , sfarsitul imi era aproape , simtiam asta.Am inchis ochii ruganduma sa se termine cat mai repede dar , nu simtiam nimic , doar vantul care imi batea din ce in ce mai tare in fata.La un moment dat am simtit ceva tare in spatele meu . Am deschis ochii . Vedeam cerul albastru iar soarele stralicea din ce in ce mai tare in fata mea.Ma-m ridicat brusc si am privit in jur.Eram in parc.Dar cum am scapat?
-Esti bine?
Mi-m intors privirea imediat.Ochii aceea , acum eram sigura nu ma mai poate minti nimeni stiu ca ii Sasuke nu ii doar in mintea mea
-Sa-Sasuke?! Tu esti???
Brunetu nu spune nimic duar imi sterge lacrima de pe obraz.I-am indepartat brusc mana si il priveam intens si ii adresez din nou intrebarea:
-Raspundemi!!Tu esti Sasuke??
-Imi pare rau...sunt Yuri nu acel Sasuke ... dar tu esti bine?
Sincer da eram bine dar acuma nu mai sunt . Cum sa fie Yuri adica mi-o zis "Saku "Nimeni nu imi mai zicea asa inafara de el.Acum cu adevarat eram confuza.
[Imagine: singa-1.png]
._. OMFG ._. C0caaa!na IsS` [On] -_-"



Răspunsuri în acest subiect
RE: ~[Nu mai sunt eu si tu ... suntem noi]~ - de *ILY Yaoi Maniac* - 05-11-2010, 10:45 AM
RE: Nu mai sunt eu si tu ... suntem noi - de C0caaa!na ~.~ - 21-11-2010, 08:12 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Suntem asa de aproape ,dar totusi departe Yin 12 9.653 14-09-2010, 05:50 PM
Ultimul răspuns: Debb.'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)