Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Always happy....

#2
ei, ei, ei... dupa ce am asteptata atat si dupa ce m-ai facut curioasa pe messinger, te-ai hotarat in sfarsit sa pui ficul.
pana acum e ok. ideea e originala pana acum.
descriere-pai ai putea sa descrii mmai putin imbracamintea si mult mai mult sentimentele
naratiune-ai, deci e in regula
dialogul- pe alocuri e cam sec dupa parerea mea dar in rest e in regula
actiunea-imi poti spune te rog cine a fugarit-o? dupa parerea mea e foarte grabita. nici nu am inceput bine sa citesc ca s-a si terminat.
greseli de tastare nu am vazut insa am vazut cateva de exprimare : [/b]talie injoasa- talie joasa; checking- eu pe asta il stiam ca fiind check in; clasa doi - asta cred ca era clasa a doua si cred ca am mai vazut cateva dar nu stau acum sa iau totul la bani marunti.
ai cateva probleme cu semnele de punctuatie. de exemplu:

Citat:.In fata mea se aseaza o fata cu parul de culoare roz.OK.Nu am mai vazut fete sa aiba parul de aceasi culoare,era imbracata intr-o rochie lunga pana peste genunchi cu un simbol simplu:un cerc,iar pe dedesupt de rochie purta colanti lungi si negri,iar in picioare cele mai ciudate sandale pe care le-am vazut vrodata.

pai aici putea fi ceva de genul : In fata mea se aseaza o fata cu parul de culoare roz. Nu am mai vazut fete sa aiba parul de
aceasta culoare dar e OK.(aici am schimbat putin forma ca sa sune mai bine si ti-am adaugat punct in loc de virgula)Era imbracata cu o rochie lunga,(virgula)pana peste genunchi,(din nou virgula)cu un simbol simplu: un cerc.(punct si il elimini pe "iar" si iese o alta propozitie)Pe dedesubt de rochie purta colanti lungi si negri, iar in picioare cele mai ciudate sandale vazute vreodata.

in fragmentul asta ai avut si greseli de exprimare si cu semnele de punctuatie si sincer am incercat sa nu exagerez.

avand in vedere ca e primul tau fic, este in regula. apreciez ca nu ai folosit messingeristica.

sper sa nu te superi pe mine si sa pui nextul curand. te cunosc prea bine si stiu ca poti mai mult de atat. am sa-ti citesc ficul si daca voi reusi iti voi comenta fiecare capitol(asta daca vrei, bineinteles)
Hi :3



Răspunsuri în acest subiect
Always happy.... - de ale_whiteangel - 07-08-2010, 07:42 PM
RE: Always happy.... - de matzaplouata - 07-08-2010, 11:36 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)