Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Drepturile omului - toti merita un proces cinstit?

#1
Am postat acest topic si pe alt forum...

Chiar in seara aceasta am vazut o stire la televizor despre un asistent maternal care a maltratat un copil de 4 ani, arzandu-l cu tigara si taindu-i cu foarfeca organele genitale. Baietelul respectiv a murit in chinuri groaznice in timp ce acel monstru este retinut de politie, oferindu-i-se un proces cinstit, cu avocat & co. Acesta este un exemplu din multe altele de acest gen. Si nu este vorba numai de copii, este vorba in general de oameni. Nimanui nu-i pasa se pare... Se presupune ca majoritatea tarilor de pe glob au un simt etic dezvoltat, insa de ce toata lumea ignora aceste aspecte imorale? Inteleg ca mandria poporului ramane mandria poporului si ca acum e la moda sa fim toleranti, dar e mult prea de tot... Acum stau si ma intreb cum de acestor creaturi li se permit sa apeleze la Drepturile omului. Pur si simplu nu sunt oameni. Pedeapsa cu moartea ar trebui aplicata mai des, in mai multe tari, insa majoritatea sunt ignoranti... Voi ce parere aveti? Ar trebui sa se aplice in astfel de cazuri Drepturile omului?



Răspunsuri în acest subiect
Drepturile omului - toti merita un proces cinstit? - de Alyssa♥ - 26-08-2008, 10:21 PM
RE: Drepturile omului - toti merita un proces cinstit? - de Games Master - 28-08-2008, 08:40 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Toti Pentru Unul (TPU) Kurinkita 17 12.319 08-07-2012, 11:09 PM
Ultimul răspuns: hero1hero


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)