Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Posibilitati [ By Little M and Savarina Ali ]

#3
Salluty!
Daca tot am citit acest inceput de poveste m-am gandit sa las si un reply care sa contina simpla mea parere.
Sa fiu sincera, acest inceput puteai sa-l mai dezvolti [ sau puteati, acum depinde daca faceti sau nu capitolele impreuna ], ar fi trebuit sa va axati mai mult pe sentimentele acestor doua personaje prezentate mai pe larg, poate chiar si pe sentimentele femeii ce a murit. Sincer cred ca puteati sa descrieti umpic mai detaliat si ceea ce gandea acel baiat, Edi - parca -. Incercati sa adaugati ceva mai multa descriere, incercati sa aduceti la viata personajele vostre, sa le faceti sa para cat mai reale in povestea .
Despre originalitate nu pot comenta inca ceva, astept sa citesc si urmatoarele continuari pentru a-mi putea face o parere mai exacta.
In privinta dialogului: cred ar trebui sa-l mai dezvoltati nitel. Ar trebui sa imbinati dialogul cu descrierea, ca cititorul sa poata intelege ceea ce personajul simte atunci cand vorbeste.
In privinta greselilor: nu pot spune ca au fost multe, au fost doar cateva: `cinuindu'se - chinuindu'se ` , ` penru - pentru ` si `purtand'ul - purtandu-l ` [ eu asa stiu ca se scrie corect gramatical, imi cer scuze daca gresesc ].

Povestea pare una frumusica, nu scri [ scrieti ] rau si as vrea sa citesc continuarea. Sper doar ca acest coment al meu sa nu v-a fi deranjat cu ceva :( . Eu doar incerc sa va ajut nitel.
Va urez succes in continuare!!! [ Ganbatte ]
* Z-Bye *



Răspunsuri în acest subiect
RE: Posibilitati [ By Little M and Savarina ali ] - de Little Star - 11-07-2010, 01:22 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)