Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Neon Genesis Evangelion

#8
This fucked me up. In ciuda faptului ca primele episoade, introducerea au fost destul de deprimante am zis ca raman cu el si il termin. Actiunea ce a urmat a fost epica si mi-a placut la nebunie. Din toate seriile vizionate de mine, pot spune cu sinceritate ca aceasta descrie adolescentii asa cum sunt ei, fara acea fatada de zambete si dragoste si restul. Aici vorbesc despre modul in care Shinji sau Asuka se comporta, despre modul in care gandesc si despre felul in care se vad. Nu bag finalul in asta pentru ca finalul mi-a dat o migrena puternica si m-a facut sa ma dau cu capul de birou. Nu are nici o legatura cu actiunea propriu-zisa, numai daca intreaga serie a fost creata pentru ca Shinji sa realizeze...well, ce a realizat. Nu am cum sa las povestea asa, sper sa reusesc sa vizionez filmele cat de curand ca sa gasesc un sens pana la urma. Personajele te fac sa treci prin seria de emotii pe care si ele le simt, tocmai de aceea, dupa ce terminam un episod, cateodata, eram incredibil de nervoasa si nu imi doream decat sa nu o mai aud pe Asuka pana la final. Anyway, good one, daca scoti finalul.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Răspunsuri în acest subiect
Neon Genesis Evangelion - de Flaw - 09-07-2010, 02:51 AM
RE: Neon Genesis Evangelion - de Loki - 17-09-2011, 03:01 PM
RE: Neon Genesis Evangelion - de CyBeR - 18-09-2011, 03:16 PM
RE: Neon Genesis Evangelion - de N. Daria - 11-12-2011, 07:55 PM
RE: Neon Genesis Evangelion - de CyBeR - 19-12-2011, 01:43 PM
RE: Neon Genesis Evangelion - de MajinCloud - 22-03-2013, 01:52 PM
RE: Neon Genesis Evangelion - de Soda - 25-03-2013, 05:46 PM
RE: Neon Genesis Evangelion - de DeDal N. - 03-09-2014, 03:59 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)