Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Neon Genesis Evangelion

#6
Aparent mi-a scapat topicul asta

Neon Genesis Evangelion, sau Eva pe scurt, era la vremea cand am inceput sa ma uit la anime "the best shit out there", cum a devenit Death Note mai tarziu pentru comunitate. L-am evitat o vreme indelungata tocmai pentru ca toata lumea zicea ca a venit Dumnezeu pe pamant si a facut seria. Asa ca am vazuto abia acu vreo 5 ani cand am auzit de remake. Can't see a remake without the original.

Povestea este mult prea convulsionata pentru un serial ce ar trebui sa il vezi odata pe saptamana. Mult prea multe chestii sunt explicate foarte tarziu si nici atunci foarte clar. A trebuit sa ma duc pe net sa vad cateva explicati mai clare cand am terminat. Astea fiind zise odata ce iti dai seama de ce se intampla este absolut fascinant. Personajele sunt fiecare defecte in felul sau si asta e o chestie perfecta fata de personajele tipice mecha.

E trist ca lumea nu se mai uita la acest anime si prefera sa venereze slice of life si moe, dar asta e. Acum astept sa se termine Rebuild of Evangelion pentru ca la cat de luadate am auzit ca sunt filmele nu as putea sa nu le vad pe toate odata. Cam inca un an jumate doi cred ca o sa mai fie 4
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Neon Genesis Evangelion - de Flaw - 09-07-2010, 02:51 AM
RE: Neon Genesis Evangelion - de Loki - 17-09-2011, 03:01 PM
RE: Neon Genesis Evangelion - de CyBeR - 18-09-2011, 03:16 PM
RE: Neon Genesis Evangelion - de N. Daria - 11-12-2011, 07:55 PM
RE: Neon Genesis Evangelion - de CyBeR - 19-12-2011, 01:43 PM
RE: Neon Genesis Evangelion - de MajinCloud - 22-03-2013, 01:52 PM
RE: Neon Genesis Evangelion - de Soda - 25-03-2013, 05:46 PM
RE: Neon Genesis Evangelion - de DeDal N. - 03-09-2014, 03:59 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)